1.W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa, a nie rywalizacji, i pomagając w szczególności najbardziej bezbronnym młodym ludziom.

2.Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się  liturgicznie okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy akcent bożonarodzeniowy aż do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

3.Serdeczne „Bóg zapłać!” za wspólną modlitwę w dzisiejszą 2 niedzielę miesiąca o szczęśliwe  wykończenie  naszego kościoła  oraz w intencji  wszystkich darczyńców i ofiarodawców oraz za dzisiejszą kolektę  inwestycyjną i ofiary indywidualne w biurze i na konto.

4.Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

5.W naszej parafii pragniemy rozpocząć czas  odwiedzin duszpasterskich, czyli  kolędą od dzisiejszej niedzieli (8 stycznia) do przyszłej niedzieli (15 stycznia). Kolędy będą w dni powszednie będą od godz. 16.00 do ok. godz. 20.00 oraz w soboty i niedziele od godz. 15.00 do ok. godz. 20.00. na Plan  odwiedzin duszpasterskich przedstawiony jest na tablicach informacyjnych i stronie internetowej. Ofiary kolędowe przeznaczone zostaną w całości na prace wykończeniowe kościoła.

6.W czasie kolęd od poniedziałku do piątku nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.00,  a Msze św. zamówione Ne ten tydzień będą odprawiane rano o godz. 9.00  -  zawsze po wcześniejszym potwierdzeniu osobiście lub telefonicznie.

7.Jest do nabycia  nowy numer „Pielgrzyma” i „W Rodzinie”. Starsze numery można gratisowo zabierać ze stolika pod chórem.

8.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii