1.Dziś Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego oddajemy cześć Świętej Bożej Rodzicielce. W ten szczególny dzień dziękujemy Maryi za jej matczyną opiekę nad całą ludzkością i modlimy się, aby orędowała za nami także w nowym 2023 roku.

2.W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Chrztu Chrystusa. Jest to zarazem 2 niedziela miesiąca, w której modlimy się o szczęśliwe jej wykończenie oraz za wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Kolekta z tej niedzieli jest też inwestycyjną.

3.U progu Nowego Roku 2023 wszystkim gościom i parafianom obecnym na Mszy św. pragnę złożyć z serca płynące życzenia wszelkich łask Bożych za przyczyną patronki dzisiejszego dnia Bożej Rodzicielki .

4.W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  • pierwszy czwartek miesiąca (5 stycznia) modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • w piątek (6 stycznia) uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (TRZECH KRÓLI). Msze św. w porządku niedzielnym : 8,oo; 10,oo; 11,30. Podczas wszystkich Mszy świętych zostanie poświęcona kreda, którą na drzwiach naszych domów i mieszkań napiszmy litery K+M+B oraz aktualny rok 2023. W tę uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. (W tym dniu będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny).
  • w pierwszą sobotę miesiąca (7 stycznia) - modlimy się w intencji wszystkich rodzin za przyczyną Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 15.00 kolejna akcja Promieni Miłosierdzia, na którą zapraszam przy pomniku Św. Małgorzaty – patronki Tucholi, gdzie modlić się będziemy o pokój i ustanie wojny.
  • Chorych i ludzi starszych w miesiącu styczniu odwiedzę w ramach kolędy.

5.Jeśli będę czuł się na siłach po przebytej chorobie, to z radością pragnę rozpocząć odwiedziny duszpasterskie od najbliższej niedzieli (8 stycznia) do przyszłej niedzieli (15 stycznia). Kolędy będą w dni powszednie będą od godz. 16.00 do ok. godz. 20.00 oraz w soboty i niedziele od godz. 15.00 do ok. godz. 20.00. Msze św. we wszystkie dni powszednie będą zawsze o godz. 9.00. Na tablicach informacyjnych oraz na stronie internetowej parafii przedstawiony został porządek odwiedzin duszpasterskich . Ofiary kolędowe przeznaczone zostaną w całości na trwające roboty przy wykonywaniu praz wykończeniowych kościoła.

6.Przed kościołem można nabyć nowy numer ”Pielgrzyma” , dwutygodnik „Rodzinie” oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.

7.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

1.Dziś Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego oddajemy cześć Świętej Bożej Rodzicielce. W ten szczególny dzień dziękujemy Maryi za jej matczyną opiekę nad całą ludzkością i modlimy się, aby orędowała za nami także w nowym 2023 roku.

2.W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Chrztu Chrystusa. Jest to zarazem 2 niedziela miesiąca, w której modlimy się o szczęśliwe jej wykończenie oraz za wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Kolekta z tej niedzieli jest też inwestycyjną.

3.U progu Nowego Roku 2023 wszystkim gościom i parafianom obecnym na Mszy św. pragnę złożyć z serca płynące życzenia wszelkich łask Bożych za przyczyną patronki dzisiejszego dnia Bożej Rodzicielki .

4.W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  • pierwszy czwartek miesiąca (5 stycznia) modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • w piątek (6 stycznia) uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (TRZECH KRÓLI). Msze św. w porządku niedzielnym : 8,oo; 10,oo; 11,30. Podczas wszystkich Mszy świętych zostanie poświęcona kreda, którą na drzwiach naszych domów i mieszkań napiszmy litery K+M+B oraz aktualny rok 2023. W tę uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. (W tym dniu będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny).
  • w pierwszą sobotę miesiąca (7 stycznia) - modlimy się w intencji wszystkich rodzin za przyczyną Niepokalanego Serca Maryi.
   Chorych i ludzi starszych w miesiącu styczniu odwiedzam w ramach kolędy.

5.Jeśli będę czuł się na siłach po przebytej chorobie, to z radością pragnę rozpocząć odwiedziny duszpasterskie od najbliższej niedzieli (8 stycznia) do przyszłej niedzieli (15 stycznia). Kolędy będą w dni powszednie będą od godz. 16.00 do ok. godz. 20.00 oraz w soboty i niedziele od godz. 15.00 do ok. godz. 20.00. Msze św. we wszystkie dni powszednie będą zawsze o godz. 9.00. Na tablicach informacyjnych oraz na stronie internetowej parafii przedstawiony został porządek odwiedzin duszpasterskich . Ofiary kolędowe przeznaczone zostaną w całości na trwające roboty przy wykonywaniu praz wykończeniowych kościoła.

6.Przed kościołem można nabyć nowy numer ”Pielgrzyma” , dwutygodnik „Rodzinie” oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.

7.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”.