1.To już ostatnie dni naszego oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Zapraszam na Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 (dzieci przynoszą lampiony).

2.Jutro, w poniedziałek,  spowiedź przedświąteczna w naszej parafii od godz. 16.00 do 18.00 (z przerwą półgodzinną od godz.  17.00)

3.W środę po Mszy św. wieczornej zapraszam na godz. 19.00 na wspólny opłatek wszystkie Róże Różańcowe, szafarzy nadzwyczajnych, lektorów, Radę Duszpasterską i Radę Ekonomiczną oraz przedstawicieli Akcji Katolickiej udzielającej się w pracach dekoracyjnych kościoła.

4.W czwartek przypada 22 dzień miesiąca, który poświęcony jest czci św. Rity. Zapraszam na nabożeństwo do św. Rity po Mszy św. o godz. 18.00,  które rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity.

5.Adoracja Najświętszego Sakramentu w małym kościele  w każdą środę od godz. 20.15 do  Apelu Maryjnego o godz. 21.00. W tym czasie okazja do Spowiedzi św.

6.W biurze parafialnym można zgłaszać dodatkowych chorych, których odwiedzę z posługą sakramentalną przed Bożym Narodzeniem   w środę 21 grudnia w godzinach przedpołudniowych.

7.Dziękuję za kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę, która  wraz z przelewami bankowymi wyniosła  3970 zł.  Bóg zapłać za składane ofiary.

8.W sobotę przypada wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00. Pasterka o godz.  24.00.

9.W przyszłą niedzielę obchodzimy I  Święto Narodzenia Pańskiego. Rano nie będzie mszy św. o godz. 800 z racji Pasterki. Msze św. będą o godz.  10.00  oraz o godz. 11.30 (dzieci przywitają dzieciątko Jezus w żłóbku przynosząc swoje prezenty -  koperty uczynków Adwentowych). Ofiary złożone przy żłóbku przeznaczone są na misje katolickie.W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze święte według porządku niedzielnego. Tego dnia zbiórka do puszek na szkolnictwo katolickie naszej diecezji i KUL. Ofiary złożone przy Żłóbku przeznaczone są na misje.

10.W tym tygodniu z racji pomocy w spowiedzi św. w innych parafiach Msze św. wieczorne będą o godz. 18.00.

11.W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu” (nawet za pośrednictwem radia lub telewizji).

12.Po  Mszy św.  oraz w biurze parafialnym można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 10 zł  oraz małe i duże kalendarze na rok 2023 w cenie 10 zł i 15 zł  i opłatki wigiline.

13Jest do nabycia nowy „Pielgrzym” i  „W rodzinie” na ławce przy ambonie, natomiast przy wyjściu z kościoła na stoliku pod chórem są wyłożone czasopisma katolickie, które można zabrać do domu do poczytania w wolnej chwili.

14.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę na każdy dzień obfitości łask Bożych i opieki Niepokalanej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii