1.W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby dzieła wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka, znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.

2.Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (...)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Stąd wyjątkowo, różowy kolor szat liturgicznych.

3.W dzisiejszą 2 niedzielę  miesiąca,  dziękuję za wspólną modlitwę w intencji budowy kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców. Dziękuje za dzisiejszą kolektę inwestycyjną na spłatę  posadzki granitowej w prezbiterium oraz wykonaną elewację tynkową ściany frontowej oraz tylnej kościoła.  Składam  serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie  składane ofiary oraz przelewy na konto naszej parafii.

4.Serdecznie zapraszam codziennie od poniedziałku do piątku na Roraty w małym kościele o godz. 17.00. Zapraszam nade wszystko dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z klasy 0 ,  I ,  II  oraz III (dzieci przynoszą z sobą lampiony).  Zapraszam też młodzież  do bierzmowania klas VIII  i  starszą.

5.W środę  o godz. 17.00 Mszą św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6.W każdą środę zapraszam  też na  adorację Najświętszego Sakramentu od godz.  20.15 do godz. 21.00, do Apelu Maryjnego. Podczas adoracji okazja do spowiedzi św.

7.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

wtorek – Św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
środa – Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

8.Pojutrze, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1081) Módlmy się za wszystkie ofiary tego czasu oraz o pokój dla naszej ojczyzny.

9.Spowiedź święta dla całej naszej parafialnej wspólnoty będzie w poniedziałek, 19 grudnia  od 16.00-18.00 ( z przerwą półgodzinną o godz. 17.00).  Zachęcam do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pojednania przed każdą Mszą św. w niedziele.

10. Z racji pomocy w spowiedzi w innych parafiach od przyszłej soboty Msze św.  będą godz.. 18.00.

11.W biurze parafialnym można zgłaszać dodatkowych chorych, których odwiedzę z posługą sakramentalną przed Bożym Narodzeniem   w środę 21 grudnia w godzinach przedpołudniowych.

12.Jak co roku po Mszach Świętych nabyć świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom po 10 zł, a także w zakrystii lub w biurze parafialnym można się zaopatrzyć w wigilijne opłatki i kalendarze na rok 2022 w cenie 10 zł i 15 zł.

13.Przy wyjściu z kościoła na stoliku pod chórem są wyłożone czasopisma katolickie, które można zabrać do domu. Nowe do nabycia u ministrantów.

14.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Niepokalanej na każdy dzień.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii