1.W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby dzieci, które cierpią, te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty, miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.

2.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Od poniedziałku do piątku będą odprawiane Msze św. roratnie o godz. 17.00,  na które  nade wszystko zapraszam wszystko dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z klasy 0  do  III oraz młodzież  do bierzmowania. Dzieci, do klas trzecich szkoły podstawowej włącznie, uczestniczą w roratach z lampionami w każdy poniedziałek i wtorek .

3.W  środę, 30 listopada przypada święto  św. Andrzej Apostoła,  który  był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa,  bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”.

4.W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

w I piątek miesiąca  Msza św. do Serca Pana Jezusa wynagradzająca za grzechy nasze  i całego świata na zakończenie  adoracji  Najświętszego Sakramentu,  którą  rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia  o godz. 15.00.  Na zakończenie adoracji od 16.30  spowiedź pierwszopiątkowa  dla dzieci i młodzieży do bierzmowania. Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w godzinach od 10 do 14.

w I sobotę  miesiąca zapraszam do wspólnej modlitwy  w intencji wszystkich rodzin. W tej intencji odmówimy o godz. 16.30 wspólny Różaniec,  na który zapraszam wszystkie Róże Różańcowe. O  godz. 15.00 zapraszam  z racji  I soboty miesiąca na ,,Promienie  Miłosierdzia”  - tym razem na Placu Wolności, przy figurze Matki Bożej Królowej Polski, gdzie  modlić się będziemy w intencji naszych rodzin.

5.W przyszłą niedzielę z racji „ Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie” odbędzie się zbiórka , jako pomoc Kościołowi na Wschodzie. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską.

6.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

7.Spotkania obowiązujące do Bierzmowania odbywają się w 1  oraz  ostatnią sobotę miesiąca o godz.  17.00. W 1 sobotę zapraszam młodzież klasy  VIII. W ostatnią sobotę młodzież szkół ponadpodstawowych.

8.Po każdej Mszy św. można  nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i „W  rodzinie”  oraz kalendarze na  2023 r.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii