1.Wyrażam swoją wdzięczność goszczącemu dzisiaj w naszej parafii Tucholskiemu Chórowi   CAMERATA,  którego założycielem i dyrygentem jest p. Marzenna Tyrańska. Dziękujemy za piękną oprawę Mszy św. oraz koncert w dzisiejszą  niedzielę,  która jest jedyną w roku z racji bliskości dnia św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej, świętych kantorów, organistów, scholii i chórów. Przyjmijcie nasze życzenia wszelkich łask Bożych za przyczyną Waszej patronki św. Cecylii. Niech śpiew napełnia Wasze serca nigdy nie gasnącym entuzjazmem, a  piękno wykonywanej muzyki będzie źródłem prawdziwej radości. Te same życzenia kieruję pod adresem p. Tomasza  -  naszego organisty oraz p. Marzeny prowadzącej naszą scholę parafialną VOX  CORDIS.

2.W dzisiejszą niedzielę - uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata z racji święta patronalnego Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży -  po raz pierwszy odbędzie się Dekanalny Dzień Młodzieży. Początek – konferencja i adoracja – o godz. 17.00 w kościele p.w. Bożego Ciała w Tucholi, a o godz. 18.00 Msza św. Spotkanie jest obowiązkowe dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

3.We  wtorek przypada 22 dzień miesiąca. Jak co miesiąc - po Mszy św. o godz. 17.00  - zapraszam na nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż św. Rity

4.Serdecznie dziękuję za modlitwy w zeszłą niedzielę w intencji wykańczania wnętrza naszego kościoła oraz za kolektę inwestycyjną, która łącznie z przelewami bankowymi na ten cel wyniosła 4 770 zł i 5 euro.

5. W zeszłą niedziele zapowiedziana była  zbiórka na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie z przeznaczeniem na Ukrainę, która z racji kolekty inwestycyjnej w naszej parafii została przełożona na dzisiejszą niedzielę, za którą składam serdeczne Bóg zapłać.

6.Z nowym rokiem kościelnym powstaje w naszej parafii krąg Domowego Kościoła  oraz formacja męska  Rycerzy Kolumba. Zainteresowane małżeństwa  oraz panów proszę o  zgłaszanie się po każdej Mszy św.  Pierwsze spotkanie  odbędzie się za tydzień,  w sobotę tj. 26 listopada,  po Mszy św. o godz. 17.00 w plebanii.

7.Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w Adwentowych Dniach Skupienia pt. „W poszukiwaniu skarbu”, które odbędą się w dniach od 25 do 27 listopada w Pelplinie. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych mężczyzn w rozeznaniu drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny. Uczestnicy są proszeni o zabranie ze sobą Pisma Świętego. Spotkanie rozpoczyna się w piątek, 25 listopada o godz. 18.00. Recepcja na furcie WSD będzie czynna od godz. 16.00. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie  seminariumpelplin.pl

8.W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2023.

9.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

10.Zaprasza, do czytania prasy katolickiej. Na stoliku Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie”  są do nabycia u ministrantów oraz wyłożone na ławie przy ambonie. Pod chórem znajdują się starsze czasopisma, które można zabrać gratisowo do domu  przy wyjściu z kościoła.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii