1. W dzisiejszą niedziele dziękuję serdecznie za  modlitwę w intencji budowy kościoła oraz  ofiarodawców.   Serdeczne Bóg zapłać za  złożoną kolektę inwestycyjną oraz za  ofiary indywidualne składane od rodzin w ostatnim tygodniu miesiąca, jak  i wpłaty na konto parafialne.

2.  Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą.

2. Dziś również w drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołami zbierame są dzisiaj ofiary na rzecz Kościoła Prześladowanego w Ukrainie.

3. We wtorek 15 listopada nasza parafia Opatrzności Bożej  w Rudzkim Moście połączy się  „Mostem modlitewnym”  z Seminarium Duchownym  w Pelplinie. Od godz. 15.00 (Koronka do miłosierdzia Bożego) do 21.00 (Apel Maryjny) będziemy modlić się w intencji powołań kapłańskich oraz w intencji księży biskupów,  profesorów i kleryków Seminarium.    

4. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00.

5. W piątek, 18 listopada i w sobotę, 19 listopada zapraszamy młodzież klas ósmych, rozpoczynających przygotowanie do przyjęcia sakramentu Bierzmowania na zajęcia rekolekcyjne. Zajęcia odbywać się będą w Auli Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej ul. Świecka 91. Początek w piątek o godz. 17.00 do godz. 19.00. W sobotę godz. 9.00 do 14.30. Prosimy o przyniesienie z sobą wypełnionej zgody na czas trwania rekolekcji.

6. Nauka dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej odbędzie się w niedzielę  (20 października)   po Mszy św. o godz. 11.30.

7. Spotkanie formacyjne obowiązkowe dla młodzieży do Bierzmowania odbędzie się we wtorek  ( 15 października )  po Mszy św. o godz. 17.00.

8. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po raz pierwszy też tego dnia odbędzie się Dekanalny Dzień Młodzieży. Początek – konferencja i adoracja – o godz. 17.00 w kościele p.w. Bożego Ciała w Tucholi, a o godz. 18.00 Msza św. Spotkanie jest obowiązkowe dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

9. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

- czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska

- piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna

10. Serdecznie zapraszam na Mszę św. w najbliższą niedzielę,  tj. 20 listopada  o godz. 10.00,  na której wystąpi gościnnie Tucholski Chór  CAMERATA . Po Mszy św. usłyszymy kilka specjalnie przygotowanych utworów.

11. W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2023.

12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.

13. Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów lub zakupić przy ambonie,  gdzie są wyłożone na lawie w prezbiterium.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii