1.We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.

2. Dzisiaj o godz. 16.00 w Rudzkim Moście przy pomniku pomordowanych mieszkańców naszego regionu zostanie odprawiona Msza św. z udziałem ks. biskupa Arkadiusza Okroja.

3.. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się błogosławieństwo przyborów szkolnych z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

4. Po wakacyjnej przerwie  wznawiamy Mszę św. szkolną w niedzielę o godz.  11.30 z udziałem naszej scholii  Vox  Cordis,  na którą zapraszam dzieci  z rodzicami.

5.  Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Rozpoczynamy przygotowanie dzieci do I Komunii św. i młodzieży   do Bierzmowania. Dzieci  komunijne zapraszam z rodzicami na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 ,  a młodzież do Bierzmowania  w przyszłą sobotę  po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Dzieci i młodzież  mogą zapisywać się po każdej Mszy św. do scholii  parafialnej oraz ministrantów.

7. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu ze Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Maryjnego o godz. 21.00.

8. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej.

9.W przyszłą niedzielę , 2 w miesiącu,  zapraszam do modlitwy w intencji budowy kościoła oraz  ofiarodawców.  Kolekta z tej niedzieli inwestycyjna jest na spłatę posadzki w kościele. Za wszelkie ofiary indywidualne od rodzin oraz wpłaty na konto składam serdeczne Bóg zapłać.

10. Za 2 tygodnie modlić się będziemy za nasze Seminarium w Pelplinie. Również kolekta będzie na utrzymanie Seminarium.

11. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci proszeni są o zgłoszenie się do 15 września 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl.

12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje jubileusze,  urodziny oraz imienin składam serdeczne  życzenia. Niech Bóg obdarzy swoją opatrznością, a Niepokalaną swoją opieką macierzyńską.

13. Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów lub zakupić przy ambonie,  gdzie są wyłożone na lawie w prezbiterium.

ks. Wiesław Herold  -proboszcz parafii