1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

2.Jutro ,  w poniedziałek przypada 22 dzień miesiąca. Jak co miesiąc zapraszam na nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż św. Rity po Mszy św. , która tym razem wyjątkowo odbędzie się o godz. 19.00 w małym kościele.

3.Podobnie w środę Msza św. z nowenną do M. N. Pomocy będzie wyjątkowo o godz. 19.00 również w małym kościele. Po Mszy św. zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu  w intencji przygotowania się do Misji parafialnych,  którą zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

4.W piątek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Mszy świętej o godz. 18.00 odnowimy Śluby Narodu Polskiego.

5.Dziękuję serdecznie za modlitwę w minioną niedzielę w intencji budowy kościoła oraz kolektę  inwestycyjna, która  łącznie z przelewami bankowymi na ten cel wyniosła 3 660 zł, 10 GBP i  15 EUR. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

6.W tym tygodniu nie będzie Mszy św. rannej we wtorek i czwartek.

7.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.

8.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów oraz są wyłożone na ławce przy ambonie.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii