1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

2.Serdecznie dziękuję   za dzisiejszą modlitwę w intencji budowy kościoła oraz za złożoną dzisiaj kolektę inwestycyjną. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary od rodzin oraz przelewy  na konto parafialne.

3.Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, co oficjalnie ogłosił  dogmatem  w 1950 roku papież Pius XII.  Msze Święte  w tym  dnia w porządku niedzielnym.  Uroczystość  dzisiejsza nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw.

4.Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

5.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz  na adorację Najświętszego Sakramentu  w intencji przygotowania się do Misji parafialnych od 1 do 9 października  po Mszy św. , którą zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

6.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

środa, 17 sierpnia - Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;

sobota, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji,  doktor Kościoła.

7.W tym tygodniu Msza św. w czwartek będzie wieczorem o godz. 18.00.

8.Parafia nasza wraz z parafia św. Jakuba organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Dolnego Śląska w dniach  od 26 września do 1 października 2022 r. w cenie od osoby  2059 zl. Zainteresowanych proszę o zgłaszanie się po każdej Mszy św.  (Bliższe wiadomości na stronie parafialnej i tablicy ogłoszeń).

9.Zapraszam w tym miesiącu do kościoła parafii Bożego Ciała na koncerty  organowe w niedziele o godz. 19.00.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.

11.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów oraz są wyłożone na ławce przy ambonie.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii