l. W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

2. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz  na adorację Najświętszego Sakramentu  w intencji przygotowania się do Misji parafialnych od 1 do 9 października  br. Adorację  zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

3. W sobotę, 13 sierpnia, zapraszam nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00. ( proszę o przyniesienie świec na procesję fatimską oraz  4 panów do niesienia feretronu figury Matki Bożej Fatimskiej).

4. W tym tygodniu przypadaja wspomnienia:

- poniedziałek, 8 sierpnia - Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

- wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

- środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), patrona naszej diecezji

- czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

5. W przyszłą niedzielę , 2 w miesiącu,  zapraszam do modlitwy w intencji wykańczania wnętrza kościoła oraz w intencji ofiarodawców. Kolekta z tej niedzieli inwestycyjna jest na spłatę posadzki w kościele. Za wszelkie ofiary oraz wpłaty na konto składam serdeczne Bóg zapłać.

6. Zapraszam w tym miesiącu do kościoła parafii Bożego Ciała na koncerty  organowe o godz. 19.00. Dzisiaj na organach zagra Krzysztof Karcz i zaśpiewa sopranistka Małgorzata Racławska.

7.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.

8.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów oraz są wyłożone na ławce przy ambonie.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii