1.W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

2.Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszek w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa, których wspomnienie przypada we wtorek. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wielu łask oraz pociechy z dzieci i wnuków.

3.Dzisiaj rozpoczynamy także XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Dzisiaj też po  Mszach św. pobłogosławimy kierowców, samochody i inne pojazdy. Przy wyjściu kościoła zbierane są  ofiary  na zakup pojazdów na misje dla Misyjnej działalności Miva 1 gr od przejechanego km.

4.W każdej parafii  odbywają się  co  1o lat  Misje Parafialne,  których celem jest odnowa życia duchowego,  jako wspólnoty  rodziny parafialnej. Misje odbędą się w naszej parafii od  soboty  ( 1 października)  do  niedzieli  (9 października). Na czas duchowego przygotowania się do misji zapraszam w każdą środę na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 do  Apelu Maryjnego o godz. 21.00.

5. Codziennie zapraszam również  o godz. 15 na  Koronką do Miłosierdzia Bożego z adoracją Najświętszego Sakramentu.

6.W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

- w poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła;

- we wtorek świętych Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej;

- w piątek świętych Marii, Marty i Łazarza

7.Jutro przypada święto św. Jakuba Apostoła, który wraz ze św. Krzysztofem jest patronem kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Z racji sumy odpustowej w parafii św. Jakuba msza św. w naszym kościele będzie rano o godz. 9.00.

8.Przypominam,  że w czasie wakacyjnym we wtorki i czwartki Msze św. są odprawiane  rano o godz. 9.00. Rodziny,  które zamówiły w te dni Msze wieczorem proszę o przyjście rano lub ustalenie zmiany terminu na wieczór.

9.Parafia nasza wraz z parafia św. Jakuba organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Dolnego Śląska w dniach  od 26 września do 1 października 2022 r. w cenie od osoby  2059 zl. Zainteresowanych proszę o zgłaszanie się po każdej Mszy św.( Bliższe wiadomości na stronie parafialnej).

10.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów oraz są wyłożone na ławce przy ambonie.

11.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii