1.W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

2.W najbliższy piątek przypada 22 dzień miesiąca lipca. Zapraszam na nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż św. Rity po Mszy św. o godz. 18.00.

3.Każda parafia w naszej Diecezji  co  1o lat  przeżywa Misje Parafialne,  których celem jest odnowa życia duchowego,  jako wspólnoty  rodziny parafialnej we wszystkich grupach stanowych od dzieci przez młodzież do dorosłych ,  starszych  i seniorów.  Misje odbędą się w naszej parafii od  soboty  ( 1 października)  do  niedzieli  (9 października),  które poprowadzi  znany już nam z rekolekcji parafialnych ojciec Tyberiusz – Franciszkanin. Ponieważ jest to czas szczególnego zaangażowania i przeżycia odnowy  życia religijnego,  które na wskutek pandemii   bardzo podupadło i uległo wielkiemu z oziębieniu. Dlatego ośmielam się bardzo gorąco z całego serca zaprosić  całą parafię – wszystkich wierzących  do modlitwy o dobre  przygotowanie się i głębokie  ich przeżycie poprzez  cotygodniową  adoracja Najświętszego Sakramentu  1 raz w tygodniu w każdą środę bezpośrednio po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00  do  godz. 21.00,  którą zakończymy Apelem Jasnogórskim.

4.W środę, 20 lipca obchodzić będziemy uroczystość Św. Małgorzaty z Antiochii Pizydyjskiej – patronki naszego miasta. Msza św. w intencji miasta i wszystkich mieszkańców Tucholi zostanie odprawiona w kościele Św. Jakuba Ap. o godz. 16.00. Po Mszy św. odbędą się dalsze uroczystości przy pomniku Św. Małgorzaty.

5.W niedzielę 24 lipca przypada dzień modlitw w intencji kierowców, przewodników, podróżujących.  Po każdej Mszy św. i odbędzie się błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.

6.W tym tygodniu  w piątek przypada święto św. Mari Magdaleny, a w sobotę święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

7.Przypominam,  że w czasie wakacyjnym we wtorki i czwartki Msze św. są odprawiane  rano o godz. 9.00. Rodziny,  które zamówiły w te dni Msze wieczorem proszę o przyjście rano lub ustalenie zmiany terminu na wieczór.

8.Dziękuję  za kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę.  Łącznie z przelewami na ten cel na konto bankowe wyniosła 3 852 zł .   Bóg zapłać za składane ofiary w 2 niedzielę miesiąca.

9.Pragnę również podziękować już dzisiaj za przywrócenie  zbiórki  od rodzin, które odwiedzały przed 2 laty wyznaczone,  a zarazem zaufane osoby wolontariatu z naszej parafii,  którym za tak wielki trud z serca dziękuję.

10.Są jeszcze do odebrania albumy ze zdjęciami  z I Komunii św.

11. Parafia nasza wraz z parafia św. Jakuba organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Dolnego Śląska w dniach  od 26 września do 1 października 2022 r. w cenie od osoby  2059 zl. Zainteresowanych proszę o zgłaszanie się po każdej Mszy św.

12.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie, które przy wyjściu z kościoła można zabrać gratisowo do domu. Najnowsze numery  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” można kupić u ministrantów oraz są wyłożone na ławce przy ambonie.

13.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.

ks. Wiesław Herold - proboszcz  parafii