1.Parafia nasza obchodzi dzisiaj doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Dziękuję ks. Zbigniewowi Gełdon - wicedyrektor Katolickej Rozgłośni Diecezji Pelplińskiej „RADIO GŁOS”. za odprawienie sumie odpustowej i wygłoszone słowo Boże. Dziękuję kapłanom naszego dekanatu tucholskiego wraz z ks. Dziekanem. Dziękuję za przygotowanie oprawy muzycznej  p. organiście  Tomaszowi oraz naszej scholi Vox Cordis, szafarzom nadzwyczajnym, paniom lektorkom oraz służbie liturgicznej ołtarza.  Dziękuję za przygotowanie  wystroju naszej świątyni. Dziękuję  całej naszej rodzinie parafialnej oraz  przybyłym gościom  i wczasowiczom wypoczywającym w Borach Tucholskich.

2.W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w środę wspomnienie Bł. Marii Ledóchowskiej, w piątek Św. Jana Z Dukli, w czwartek natomiast  przypada  – I czwartek miesiąca, dzień modlitw o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej i zakonnej.

3.W przyszłą niedzielę , 2 w miesiącu,  zapraszam do modlitwy w intencji wykańczania wnętrza kościoła oraz w intencji ofiarodawców. Kolekta przeznaczona jest na spłatę posadzki w kościele. Za wszelkie ofiary oraz wpłaty na konto składam serdeczne Bóg zapłać.

4.Również  za tydzień w niedzielę, 10 lipca  o godz. 17.00 ,  zapraszam po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, do amfiteatru na naszym osiedlu na koncert galowy XXVI.  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej, podczas którego odbędzie się wręczeniem pucharów i nagród wyróżnionym zespołom i solistom . Na zakończenie wystąpi Gwiazda Wieczoru –  zespół  MONTANA Country Band.

5.Od  przyszłego tygodnia  - tak jak w zeszłym roku - w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie będą we wtorki  i czwartki rano o godz. 9.00 (z tej racji proszę o wcześniejsze ustalenie innego terminu,  jeśli nie odpowiada rano  !!!)

6.Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza nabór na Rok Akademicki 2022/2023 dla młodzieży męskiej. Szczegóły na stronie internetowej WSD.

7.W biurze parafialnym są jeszcze do odebrania zdjęcia z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

8.Tradycyjne w okresie wakacyjnym wyruszają piesze pielgrzymki do Częstochowy na Jasną Górę. 31 lipca wyruszy pielgrzymka z Chojnic,  do której przyłącza się również nasza parafia.

9.U ministrantów przed kościołem można nabyć nowy numer „Pielgrzyma”   i  „W rodzinie”. Starsze czasopisma można wziąć gratisowo ze stolika pod chórem.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy miłego  wypoczynku.  „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii