1.Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe codziennie  o godz. 18.00.

2.Za tydzień,  w najbliższą niedzielę,  parafia nasza obchodzić będzie doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Msza święta odpustowa  będzie odprawiona o godz.  11.3o,  której będzie przewodniczył ks. Zbigniew Gełdon - wicedyrektor Katolickej Rozgłośni Diecezji Pelplińskiej „RADIO GŁOS”. Na Mszę św. zapraszam bardzo serdecznie wszystkich parafian,  ponieważ jest to największa uroczystość dla parafii, jak urodziny w rodzinie, na które zapraszam całą rodzinę parafialną Róże Różańcowe, szafarzy nadzwyczajnych, ministrantów, scholę  parafialną, dzieci przyjęte do I Komunii św. w tym roku i w zeszłym roku w strojach komunijnych. Zapraszam również wszystkich przebywających na wakacjach.

3.W uroczystość odpustową będzie jedna Msza św. – suma odpustowa o godz. 11.30 (Dla tych co nie mogą być na sumie odpustowej będzie  Msza św. rano o godz. 8,oo oraz wigilijna w sobotni wieczór o godz. 18.00)

4.W środę obchodzić będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie Stolicy Apostolskiej i dzieł wspieranych przez papieża.

5.W tym tygodniu przypada :

pierwszy piątek miesiąca zapraszam do adoracji  Najświętszego Sakramentu od Koronki do Miłosierdzia Bożego (godz. 15.00)  do Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Podczas  adoracji od godz. 17.oo okazja do spowiedzi św.  przed  odpustem parafialnym,  która przypada  w niedzielę za tydzień - 3 lipca.

- w I piątek odwiedzę również chorych w godzinach od 10 do 14 tej.

-  pierwsza sobotę miesiąca modlić się będziemy  do Niepokalanego  Serca NMP w intencji wszystkich rodzin. O godz. 15.00 zapraszam na kolejną akcję „Promieni Miłosierdzia” na plaży nad jeziorem Głęboczek.

6.Rozpoczął się czas wakacji dla dzieci i młodzieży. Pamiętajmy w tym czasie o Mszy świętej w niedzielę i święta.

7.Bóg zapłać za kolektę inwestycyjną w poprzednią niedzielę,  która  łącznie z wpłatami bankowymi wyniosła 3 245 zł. Wyrażam również swoją wdzięczność za wznowienie,  po dwuletniej przerwie, indywidualnej ofiary rodzinnej zbieranej w ostatnim tygodniu przez naszych parafian z Akcji Katolickiej.

8.Proszę o odbieranie   albumów ze zdjęciami  I  Komunii św.  po każdej Mszy św. w biurze parafialnym.

9.Zachęcam   do lektury nowego numeru Pielgrzyma i  Małego Pielgrzyma oraz innych czasopism o tematyce Misyjnej.

10.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam życzenia wielu łask Bożych,  a nade wszystko zdrowia.  Szczęść Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii