1.W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

2.W oktawie Bożego Ciała zapraszam do udziału w procesjach eucharystycznych i nabożeństwo czerwcowe wszystkich,  a nade wszystko  dzieci  I Komunii św. z rodzicami w połączeniu ze Mszą św. o godz. 18.00. Bardzo proszę  parafian o włączenie się w procesję, o pomoc w niesieniu baldachimu i dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów.

3.Serdeczne „Bóg zapłać”  za dzisiejszą modlitwę w intencji wykańczania budowy  naszego kościoła oraz w intencji ofiarodawców, jak  i darczyńców. Serdecznie dziękuję za dzisiejszą kolektę inwestycyjną oraz wszystkie ofiary  składane osobiście lub przelewem na konto parafialne, które  przeznaczone są na pokrycie kosztów posadzki w kościele.

4.W środę przypada 22 dzień miesiąca czerwca. Zapraszam na nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż św. Rity po Mszy św. o godz. 18.00.

5.W czwartek (23 czerwca) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

6.W piątek (24 czerwca) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów.  Ksiądz biskup na piątek 24 czerwca udziela dyspensy od  potraw mięsnych.

7.W czwartek i piątek po procesjach będzie błogosławieństwo wianków.

8.W sobotę w liturgii przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

9.Bardzo dziękuję Wszystkim uczestniczącym w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy, przystrojenie naszych domów, za pomoc w liturgii Panom szafarzom, służbie liturgicznej, panu organiście, panom niosącym baldachim osobom niosącym feretrony, pani katechetce z dziećmi I komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiatki, paniom i dziewczętom opiekującymi się dziewczynkami sypiącym kwiatki, rodzicom, i wszystkim,  którzy uczestniczyli w procesji Bożego Ciała

10.Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelplinie zaprasza nauczycieli i katechetów do wzięcia udziału w wakacyjnych rekolekcjach, które odbędą się w Pelplinie w dniach 30 czerwca – 3 lipca 2022 r., w budynku Collegium Marianum. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://katecheza.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/rekolekcje/

11.W najbliższy wtorek tj. 21  czerwca  o godz. 19.00  (zaraz po Mszy św.) odbędzie się w kościele obowiązkowe spotkanie dla wszystkich kandydatów do Bierzmowania z klas VIII,  które pragną przystąpić do Bierzmowania w 2023 r. – będzie to ostateczna lista kandydatów !

12.Dzisiaj zapraszam wszystkie dzieci  I  Komunii św. z rodzinami oraz wszystkich chętnych z Tucholi na  XV  pielgrzymkę rowerową do sanktuarium w Bysławku.

13.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

14.Zapraszam też do nabycia  czasopism  katolickich   „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” ( starsze numery  można zabrać  gratisowo ze stolika przy wyjściu z kościoła).

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii