1.W czerwcu łączymy się z Papieżem się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

2.Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – w Polsce przeżywamy Dzień Dziękczynienia - dobiega końca okres Wielkanocny.

3.W poniedziałek obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

4.W przyszłą niedzielę (12 czerwca) przypada Uroczystość Trójcy Najświętszej. O godz. 10.00 dzieci przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego  ( z tej racji nie będzie Mszy św. dla  dzieci o godz. 11.30). W ciągu tygodnia od poniedziałku do piątku dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00. Do udziału w nabożeństwach zapraszamy rodziców dzieci przyjętych do I Komunii Świętej i ich rodziny.

5.W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy świętej.

6.W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek święto  NMP  MATKI  KOŚCIOŁA.  Msza św.  o godz. 18.00

- w środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej oraz nowenna do Bożej Nieustającej Pomocy.

- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

7.Dzisiaj po Mszy św. odbywa się zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności. W przyszłą niedzielę kolekta na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, a za dwa tygodnie  będzie  nasza kolekta inwestycyjna przeniesiona z 2 niedzieli miesiąca z racji I Komunii św.

8. Dzisiaj o godz. 17. 00 zapraszam do salki parafialnej radnych Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej.

9.Przed kościołem  u ministrantów lub przy ambonce można nabyć  nowego ,,Pielgrzyma”  oraz „W rodzinie”.

10. Wszystkim solenizantom  i jubilatom najbliższego tygodnia składam  najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii