1.Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

2.Składam serdeczne Bóg zapłać za kwiaty złożone do Grobu Pańskiego, a także za pomoc przy dekorowaniu Grobu Pańskiego. Dziękuję wszystkim,  którzy pomagali w sprzątaniu  i przygotowaniu kościoła na święta Wielkanocne oraz za przygotowanie liturgii Triduum  Paschalnego.

3.Dzisiaj Msze św. o godz. 10.oo oraz 11.30  (nie będzie Mszy  św. o godz. 8.00).

4.Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocy. Msze św. o godz. 8.00 ;  10.00;  11.30 . W tym dniu  modlimy się w intencji wszystkich szkół i uczelni katolickich., a nade wszystko  za  KUL  (przed  kościołami zbiórka na Katolicki Uniwersytet  Lubelski).

5.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

6.Za tydzień przypada II Niedziela Wielkanocna,  która obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia  Bożego.  Przez cały tydzień zapraszam na Nowennę do Miłosierdzia Bożego,  którą odmawiamy wspólnie z Koronką do Miłosierdzia Bożego godz. 15.00,  która jest bezpośrednio transmitowana na naszej stronie parafialnej.

7.Przyszła niedziela ze względu na swoją wymowę jest patronalnym dniem Caritas. Tego dnia zbierać będziemy ofiary do puszek z przeznaczeniem  na dzieło miłosierdzia.

8.Składam serdeczne Bóg zapłać za piękne kwiaty złożone do Grobu Pańskiego od parafian oraz rodzin z odległych miejscowości, a także za pomoc przy dekorowaniu Grobu Pańskiego.

9. Życzenia Ks. Biskupa Diecezjalnego

ŻYCZENIA   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO   NA   WIELKANOC   2022

ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO NA WIELKANOC 2022

Siostry i Bracia,

Trudny był tegoroczny Wielki Post. Spędziliśmy ten czas nie tylko próbując porządkować nasze życie, ale również słuchając tragicznych wiadomości zza wschodniej granicy oraz pomagając uchodźcom z Ukrainy. To wszystko działo się jeszcze w cieniu pandemii i wśród własnych codziennych problemów i kłopotów. Czasami wydawało się nam, że za wiele już ludzkiej biedy.

Tym bardziej więc potrzebujemy wiary, nadziei i miłości, potrzebujemy pokrzepienia, które przynosi zmartwychwstały Jezus. Ten, który – jak słyszeliśmy w liturgii Wigilii Paschalnej – „uwalnia wszystkich wierzących… od zepsucia pogańskiego życia i mroku grzechów, do łaski przywraca i gromadzi w społeczności świętych… skruszywszy więzy śmierci…” (Exsultet).

Po raz kolejny dotarło do nas, że Pan zmartwychwstał i daje życie. Pan zostawił grób pusty i przynosi łaskę, nadzieję, moc. Pan przeszedł wraz z nami od wielkoczwartkowego Wieczernika i ciemnicy, przez mękę i śmierć Wielkiego Piątku aż do Niedzieli Zmartwychwstania. Pan zmartwychwstał – wraz z Nim i my zmartwychwstaniemy, a dzisiaj powstajemy z grobów naszej rozpaczy, bólu i zwątpienia.

Dzieląc z Wami, Siostry i Bracia, Wielkanocną radość, życzę Wam przede wszystkim prawdziwej wiary w Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Niech ona przeprowadzi Was z beznadziei do Nadziei oraz z żalu (a czasami nawet nienawiści) do Miłości. Niech Chrystus obdarza Was swoim błogosławieństwem, zdrowiem i potrzebnymi łaskami. Niech wybawi od powietrza, głodu, ognia i wojny, a obdarzy pokojem. Prawdziwym pokojem między narodami, w rodzinach i sercach naszych.

Na świętowanie wielkich tajemnic naszej wiary i zanurzenie się w misterium Zmartwychwstania Pańskiego, z serca wszystkim Wam błogosławię: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz Biskup
+ Ryszard

10. Do życzeń dolącza się ks. proboszcz parafii

Wszystkim Parafianom życzę,
aby Zmartwychwstały Chrystus
napełnił serca Wasze pokojem i miłością,
niech podwoi siły w pokonywaniu
życiowych trudności, wzmocni wiarę
w ludzi, obudzi radość do życia
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
Spokojnych pełnych zadumy
Świąt Zmartwychwstania Pańskiego