1.Trwa czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) o godz. 18.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (Do udziału  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach Msza św. recytowana.

2.Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne oraz Rekolekcje Szkolne dla dzieci i młodzieży z naszej Szkoły Podstawowej nr 5 rozpoczną się w niedzielę Palmową  -  10 kwietnia i trwać będą do środy 13 kwietnia br., które poprowadzi  O. Tyberiusz – Franciszkanin. Już dzisiaj serdecznie zapraszam wszystkich parafian do zaplanowania sobie wolnego czasu na nauki rekolekcyjne oraz  spowiedź Wielkanocną dla całej parafii z udziałem zaproszonych spowiedników  w poniedziałek  - 11 kwietnia od godz. 16  do 18.00 ( z przerwą od 17 do 17.30).

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia modlić się będziemy o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej i zakonnej.

4.Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwą budowę naszego kościoła, jak również w intencji wszystkich darczyńców o ofiarodawców. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na posadzkę w kościele,  za którą składam serdeczne „Bóg zapłać” (przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Hospicjum Św. Małgorzaty wraz z akcją „Pola Nadziei”.)

5.Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Palmową – Niedzielę Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo palm.

6.Również w przyszłą niedzielę, 10 kwietnia przypada  12 rocznica  katastrofy smoleńskiej, jest to zarazem dzień modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

7.Zapraszam do czytania  pism katolickich :  „Pielgrzym”,   „W rodzinie” oraz inne o treści misyjnej.

8.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii