1.Trwa czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 17.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (Do udziału  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach Msza św. recytowana.

2.Parafialne Rekolekcje Wielkopostne oraz Rekolekcje Szkolne dla dzieci i młodzieży z naszej Szkoły Podstawowej nr 5 rozpoczną się w niedzielę Palmową  -  10 kwietnia i trwać będą do środy 13 kwietnia br., które poprowadzi  O. Tyberiusz – Franciszkanin. Już dzisiaj serdecznie zapraszam wszystkich parafian do zaplanowania sobie wolnego czasu na nauki rekolekcyjne oraz  spowiedź Wielkanocną dla całej parafii z udziałem zaproszonych spowiedników  w poniedziałek  - 11 kwietnia od godz. 16  do 18.00  ( z przerwą od 17 do 17.30).

3.W piątek – 1 kwietnia – przypada I piątek miesiącaw którym zapraszam na  adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 (Koronka do Bożego Miłosierdzia)  do  godz. 18.00 – Msza św.

4.Chorych z posługą Sakramentalną odwiedzę nie w I piątek miesiąca,  ale w czasie rekolekcji Wielkopostnych w poniedziałek 11 kwietnia w godzinach przedpołudniowych.

5,W  I  sobotę miesiąca o godz. 15.00 przy pomniku Św. Małgorzaty „Promienie Miłosierdzia”.

6.W sobotę, 2 kwietnia przypada 17. rocznica śmierci Św. Jana Pawła II.

7.Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania w tym tygodniu  zapraszam ma  spotkanie formacyjne w sobotę o godz. 18.00.

8.Caritas Polska” jak każdego roku przygotowała skarbonki „Jałmużny Wielkopostnej”, które w tym roku będą rodzinną ofiarą  z czasu Wielkiego Postu  na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.  Zachęcam do zabrania skarbonki do domu i zbierania ofiary,  którą można przynieść do kościoła wraz ze święconką we Wielką Sobotę.

9.Zapraszam do wzięcia udziału w kolejnej edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego: „Papież św. Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu” Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – VIII szkół podstawowych. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem www.sp23.lublin.pl – znajdują się w nim szczegółowe informacje konieczne do zgłoszenia prac uczestników. Prace przyjmowane są do 8 kwietnia 2022r.

10.W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania  (od wtorku do piątku po Mszy św.)  można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne.

11.Zachęcam do lektury dwutygodnika: „Pielgrzym”,  „W rodzinie”, na ławce przy amonie oraz u ministrantów. Starsze numery,  które są wyłożone pod chórem można zabrać za darmo lub włożyć ofiarę do puszki.

12.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego

ks. Wiesław Herold - proboszcz  -  parafii