1.Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 17.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (Do udziału  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach Msza św. recytowana.

2.Parafialne Rekolekcje Wielkopostne oraz Rekolekcje Szkolne dla dzieci i młodzieży z naszej Szkoły Podstawowej nr 5 rozpoczną się w niedzielę Palmową  -  10 kwietnia i trwać będą do środy 13 kwietnia br., które poprowadzi  O. Tyberiusz – Franciszkanin. Już dzisiaj serdecznie zapraszam wszystkich parafian do zaplanowania sobie wolnego czasu na nauki rekolekcyjne oraz  spowiedź Wielkanocną dla całej parafii z udziałem zaproszonych spowiedników  w poniedziałek  - 11 kwietnia od godz. 16  do 18.00  ( z przerwą od 17 do 17.30).

3.We wtorek przypada 22 dzień miesiąca,  który w naszej parafii  poświęcony jest św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity po Mszy św. o godz. 17.00,  które rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity, a następnie zaniesiemy nasze wspólne modlitwy za Jej wstawiennictwem w naszych intencjach i zakończymy błogosławieństwem lourdzkim

4.W piątek,  25  marca,  przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego którą obchodzimy jako Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.

5. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Z tej racji  Biskup Pelpliński zwraca się z prośbą, aby tego dnia w kościołach naszej diecezji  o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. o nawrócenie Rosji i pokój na Ukrainie  zostanie odprawiona dodatkowo o godz. 18,  po której zapraszam do  adoracji Najświętszego Sakramentu  w tejże intencji do godz. 22.00  oraz w sobotę od 15 do 17.00.

6. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania w tym tygodniu  ma  spotkanie formacyjne w piątek na Drodze Krzyżowej, a nie w sobotę.

7. Caritas Polska” jak każdego roku przygotowała skarbonki „Jałmużny Wielkopostnej”, które w tym roku będą rodzinną ofiarą  z czasu Wielkiego Postu  na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.  Zachęcam do zabrania skarbonki do domu i zbierania ofiary,  którą można przynieść do kościoła wraz ze święconką we Wielką Sobotę.

8. Zapraszam  w każdą śodę po Mszy św. wieczornej chłopców, już od I klasy Szkoły Podstawowej,  którzy chcieliby pełnić służbę ministrancką przy ołtarzu.

9. W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania  (od wtorku do piątku po Mszy św.)  można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne.

10. Zapraszam do nabywania  pism katolickich: „Pielgrzym”,  „W rodzinie”, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła po prawej stronie oraz u ministrantów.

11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.