1.Przez cały miesiąc listopad listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy za zmarłych z nawiedzeniem cmentarza oraz  pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej i  przyjąć Komunię Świętą. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

2.W Kościele powszechnym trwa synod, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego,  odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. Dlatego zapraszam  na to spotkanie w sobotę 13 listopada  Radę Parafialną,  Radę Ekonomiczną  oraz  grupy stanowe:  szafarzy nadzwyczajnych,  lektorki,  zelatorki  Róż Różańcowych oraz p. katechetkę i p. organistę.  Spotkanie rozpoczniemy wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem  na Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.  Po adoracji  zapraszam wszystkich  na spotkanie  w plebanii podczas,  którego  będziemy mogli podzielić  się swoim doświadczeniem życia w Kościele i spostrzeżeniami mogącymi pomóc w ożywieniu Kościoła jako wspólnoty.  Serdecznie już dzisiaj zapraszam na  spotkanie synodalne w naszej parafii .

3.W przyszłą niedzielę, 2 niedzielę  miesiąca,  zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji budowy kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców.  Kolekta jest przeznaczona na spłatę wykonanej posadzki granitowej w prezbiterium. Za wszystkie  składane ofiary oraz przelewy na konto parafialne składam  serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękuję nade wszystko za większą ofiarę  w ostatnim tygodniu dwom sponsorom,  dzięki którym jest już połowa inwestycji spłacona.

4.Za tydzień,   druga niedziela listopada , w kościele jest  „Dniem Modlitwy i Solidarności z Kościołem Prześladowanym”Z tej racji w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz prześladowanych i cierpiących chrześcijan w Libanie.

5.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
Wtorek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
Środa – Św. Leona Wielkiego, papieża
Czwartek – Św. Marcina z Tours, biskupa. Narodowe Święto Niepodległości
Piątek – Św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika
Sobota – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

6.W czwartek obchodzimy kolejną Rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona w parafii Bożego Ciała o godz. 13.00,  na którą serdecznie zapraszam. Zachęcam też do wywieszenia flag narodowych na naszych domach z okazji Święta Niepodległości.

7.We wtorek Msza św.  będzie rano o godz.  9.00.

8.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie ( m. in. najnowszy numer W Rodzinie i Pielgrzym ),  które można zabrać do domu przy wyjściu z kościoła jako lekturę na wolny czas.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii