1.Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie my dajemy świadectwo naszego życia chrześcijańskiego.

2.Dzisiaj, w Kościele w Polsce przeżywamy beatyfikację ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej.

3.W dzisiejszą 2 niedzielę miesiąca składam serdeczne  podziękowanie za wspólną modlitwę w intencji wykańczania naszej świątyni oraz  w intencji ofiarodawców i darczyńców. Dziękuję również za ofiary dzisiaj złożone na tacę oraz w biurze i przelewane na konto parafialne. Przed kościołem odbywa się dziś zbiórka do puszek, jako pomoc dla chrześcijan mieszkających w Ziemi Świętej.

4.W poniedziałek przypada 13 dzień września -  o godzinie 18.00  zapraszam na Mszę świętą i nabożeństwo fatimskie. Proszę o przyniesienie świec  na procesję fatimską.

5.We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego, który jest zewnętrznym znakiem naszej  wiary.

6.W sobotę przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam młodzież. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie. Obecność obowiązkowa.Serdecznie zapraszamy ministrantów na zbiórkę, która odbędzie się za tydzień,w sobotę, 18 września, o godz. 18.45 na plebanii. Na zbiórkę zapraszamy chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów, a szczególnie tych, którzy w zeszłym roku przystąpili po raz pierwszy do Komunii Świętej i tych, którzy w tym roku rozpoczynają takie przygotowanie.

7.Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WSD w Pelplinie.

8.Przed kościołem można nabyć „Pielgrzyma”, „W rodzinie” i modlitewnik z modlitwami za wstawiennictwem bł. ks. kardynała Wyszyńskiego.

9.Wszystkim jubilatom obchodzącym Jubileusze swoich ślubów oraz solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii