1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

2.W dzisiejszą 2 niedzielę miesiąca składam serdeczne  podziękowanie za wspólną modlitwę w intencji wykańczania naszej świątyni oraz  w intencji ofiarodawców i darczyńców. Dziękuję również za ofiary dzisiaj złożone na tacę oraz w biurze i na konto parafialne.

3.W  piątek  13  sierpnia  przypada dzień Fatimski. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszam do procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej  (proszę o przyniesienie świec).

4.W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy świętych pobłogosławimy kłosy zbóż, zioła i kwiaty. 15 sierpnia eo również 101. rocznica cudu nad Wisłą oraz święto Wojska Polskiego.

5.W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 9 sierpnia –
św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein, 1891-1942), dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof;
– we wtorek 10 sierpnia – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;
– w środę 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica, wzorem św. Franciszka żyła w ubóstwie, założycielka klarysek;
– w sobotę 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), prezbiter, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau.

6.Witam,  a zarazem  pozdrawiam serdecznie wszystkich gości wczasowiczów,  którzy wypoczywają na terenie naszej  parafii. Zapraszam do wspólnoty modlitewnej podczas Eucharystii w dni powszednie we wtorki i czwartki rano o godz. 9.00  pozostałe powszednie o godz. 18.00,  natomiast w niedzielę o  godz. 8.00 ;  10.00  i  11. 30.

7.Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Kandydaci są proszeni o zgłoszenie się do 14 września na umówioną wcześniej rozmowę kwalifikacyjną (tel. 508 830 077) oraz o złożenie w rektoracie seminarium odpowiednich dokumentów. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać u duszpasterzy oraz na seminaryjnej stronie internetowej.

8.Bardzo proszę o odbiór  albumów i zdjęć z I Komunii św. po każdej Mszy św.

9.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie,  m. in. najnowszy numer W Rodzinie i Pielgrzym,  które przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu, jako lekturę na wolny czas. Zachęcam  do lektury nowego numeru Pielgrzyma z artykułem m.in. ks. Sławomira Kunki na temat Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii