1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

2.Dzisiaj w naszej parafii z racji dnia solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie odbywa się przed kościołem zbiórka do puszek

3.Dzisiaj po południu i jutro przez cały dzień istnieje możliwość zyskania odpustu związanego z rocznicą poświęcenia  kapliczki  Porcjunkuli  w Asyżu. W tym celu, poza stałymi warunkami należy nawiedzić kościół i odmówić modlitwę Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga.

4.W środę przypada wspomnienie patrona proboszczów - Św. Jana Marii Vianneya. W tym dniu zapraszam też na nowennę do M.B.N. Pomocy

5.W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

pierwszy czwartek miesiąca - dzień modlitw o nowe, liczne i święte powołania do życia zakonnego i kapłańskiego.

pierwszy piątek miesiąca, a  zarazem święto Przemienienia Pańskiego. O  godz. 15.00  Koronką do miłosierdzia Bożego rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu,  która zakończy się o godz. 18.00 Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą św.  W tym czasie okazja do spowiedzi świętej.

w pierwszy piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 10 tej  do 14 tej

w pierwszą sobota miesiąca zapraszam wyjątkowo na  Promienie Miłosierdzia Bożego parafian  Rudzkiego Mostu  o godz. 15.00 przed krzyżem  koło restauracji Pod Jeleniem.

6.Zbliża się miesiąc sierpień, który zapisał się w polskiej historii jako czas przełomowych wydarzeń (cudu nad Wisłą w 1920 roku, Powstania Warszawskiego w 1944 roku i podpisania porozumień sierpniowych w 1980 roku) .  Zachęcam w sierpniu do modlitwy za Ojczyznę oraz  zachowania trzeźwości.

7.W przyszłą niedzielę , 2 w miesiącu,  zapraszam do modlitwy w intencji wykańczania wnętrza kościoła oraz w intencji ofiarodawców. Kolekta przeznaczona będzie na położenie posadzki w prezbiterium  wraz ze stopniami. Za wszelkie ofiary oraz wpłaty na konto składam serdeczne Bóg zapłać.

8.Parafia   nasza  z parafią św. Jakuba w Tucholi zaprasza do udziału w wycieczko – pielgrzymce do KRAKÓW – BUDAPESZT – ZAKOLE DUNAJU, (najważniejsze zabytki Budapesztu i wybrane sanktuaria).
Termin : 07.09.2021 – 12.09.2021 Cena podstawowa: 1550 zł. + 54 € / os.
Więcej informacji na ulotkach umieszczonych pod chórem.  Ze względu na określaną terminem opcje rezerwacji pokoi w hotelu, prosimy o zgłaszanie swojego udziału w pielgrzymce do dnia 16.08.2021 r.

9.Dzisiaj po Mszy św. o godz.  11,30 zapraszam uczestników pielgrzymki do Medjugorie.

10.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie,  m. in. najnowszy numer W Rodzinie i Pielgrzym,  które przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu, jako lekturę na wolny czas.

11.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks. Wieslaw Herold - proboszcz parafii