Serdecznie witam na  stronie internetowej naszej parafii Opatrzności Bożej. 

Parafia  znajduje się w odległości ok. 3 km od centrum  została utworzona  na terenie Tucholskiego Parku Krajoznawczego.

Osiedle Rudzki Most jest miejscem wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców Tucholi, a latem wypoczynku dla goszczących w stolicy Borów Tucholskich.  Wybudowana ścieżka rowerowa  wypełniona jest rowerzystami i spacerowiczami we wszystkich kategoriach wiekowych  rozpoczynając od niemowląt w wózeczkach, dzieciach i młodzieży na rowerach i łyżworolkach,  a kończąc na starszych z tradycyjnymi "kijkami "oraz  seniorami złotej jesieni wieku.

Parafia cieszy się pięknym Amfiteatrem Leśnym, na którym od wielu lat odbywają się Koncerty Galowe  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej Bory Tucholskie. Ostatnią imprezą na scenie amfiteatru  (przed pandemią koronawirusa) był w 2019 r. :

SREBRNY JUBILEUSZ

XXV.  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej

Bory Tucholskie '2019

pod hasłem

„w mocy Bożego Ducha”

H o n o r o w y     p a t r o n a t

  • Jego  Ekscelencja  Biskup Pelpliński -  dr Ryszard  Kasyna
  • Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Piotr Całbecki
  • Poseł do Parlamentu Europejskiego - Tadeusz Zwiefka
  • Senator  RP  -   Andrzej Kobiak
  • Burmistrz Tucholi - Tadeusz Kowalski
  • Kawaler Orderu Uśmiechu - Halina Janowska - Giłka

Osiedle nasze można nazwać osiedlem młodym nie tylko z racji średniej wieku jego mieszkańców,  ale również z racji nieustannie budujących się  domków jednorodzinnych  wraz z budującym się nowym kościołem Opatrzności Bożej.

Budowa nowego kościoła to jeden z wielkich celów naszej wspólnoty parafialnej,  który możliwy jest w swojej realizacji tylko i wyłącznie dzięki wstawiennictwu Opatrzności Bożej - wezwaniu  naszej parafii oraz wsparci ludzi dobrej woli i  ich otwartego serca.

Wpłaty - darowizny na budowę kościoła Opatrzności Bożej w Tucholi można wpłacać na koto w banku  BGŻ  S. A.   o / Tuchola   nr 14 2030 0045 1110 0000 0071 2900  tytułem: DAR NA CELE KULTU RELIGIJNEGO.

Od czasu pandemii parafia nasze prowadzi stałą transmisję internetową On line w ostrości 4k codziennie z małego lub dużego kościoła. Przez cały tydzień z małego kościoła nadawana jest transmisja na żywo Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 z kaplicy obrazu Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem z czytaniem Dzienniczka Duszy św. Faustyny.

W niedzielę i święta Msza św. na żywo jest transmitowana z dużego kościoła latem o godz. 18.00 oraz zimą o godz. 17.00 ( on line strona www.parafiarudzkimost.pl )

Dane kontaktowe:

www.parafiarudzkimost.pl

Parafia Rzymskokatolicka pw.  Opatrzności Bożejtransmisja

ul. Jana Pawła II  nr 1.

89-500 Tuchola

tel. +48 523348696

e-mail:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Konto Parafii w BGZ  o / Tuchola  Nr 14 2030 0045 1110 0000 0071 2900

Biuro parafialne:

W dni  powszednie od wtorku do piątku po Mszy świętej.

W niedzielę i święta biuro nieczynne.

W sprawach małżeńskich (spisanie protokołu przedmałżeńskiego) po wcześniejszym ustaleniu dnia i godziny.