1.W kwietniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach.

2.Rozpoczynamy dziś XIII Tydzień Biblijny pod hasłem „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Temu wydarzeniu poświęcony jest najnowszy numer dwutygodnika „Pielgrzym”. Warto w nim zapoznać się z artykułem ks. Wojciecha Kardysia objaśniającym, dlaczego i jak warto czytać Biblię.

3.Dziękuję  za dzisiejszą modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o potrzebne łaski na czas budowy kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę inwestycyjną oraz wszelkie ofiary składane osobiście  oraz przekazywane na konto naszej parafii.

4.W środę zapraszam po Mszy św. o godz. 18.00  na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek  przypada 22 dzień miesiąca poświęcony  św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo św. Rity po Mszy św. o godz. 18.00,  które rozpocznie się  poświęceniem róż św. Rity. Na zakończymy błogosławieństwo  lourdskie.

5.W każdą  sobotę zaraz po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zapraszam młodzież  klasy VIII oraz starszych,  którzy jeszcze nie byli bierzmowani  na spotkanie formacyjne  przed Sakramentem Bierzmowanie,  którego udzieli ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna  19 maja, w środę,  o godz. 18.00. Obecność jest obowiązkowa.

6.Pragnę przypomnieć wszystkim wiernym,  ze w myśl  V Przykazań Kościelnych jesteśmy zobowiązani do spowiedzi św. i Komunii św. przynajmniej raz w roku i to w czasie wielkanocnym, który  zaczął się  w Środą Popielcową, a skończy się Uroczystością Trójcy Przenajświętszej – 30 maja,  a więc, jak zawsze w dniu przyjęcia dzieci w naszej parafii do Uroczystej I Komunii świętej.

7.Hospicjum Św. Małgorzaty składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wsparli hospicjum w czasie zbiorki w Niedzielę Palmową.

8.Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.

9.Z tej racji te osoby zapraszam do uczestnictwa we mszach świętych i nabożeństwach, które są transmitowane w naszej parafii na żywo. Codziennie o godz. 15.00 Koronka Miłosierdzia oraz Msze św. i nabożeństwa o godz. 18.00,  które  nadawane są przez transmisje internetowe on-line  oraz  You Tube   na naszej stronie parafialnej   www.parafiarudzkimost.pl

10.W dniu 21 kwietnia 2021, w środę,  o godz. 14.30  w Cekcynie odbędzie się zbiórka zepsutego sprzętu RTV i AGD, która zostanie przeznaczona jako Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Akcja ta jest podejmowana za zgodą Episkopatu Polski. Jest to pomoc dla wspólnot Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów. Jeśli ktoś posiada zużyty sprzęt można go na tę godzinę przewieźć do Cekcyna.

11.Zapraszam do lektury Pielgrzyma,  Małego Pielgrzyma, W Rodzinie  oraz innych czasopism o tematyce misyjnej.

12.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia. Pozostaję w pamięci modlitewnej za wszystkich, z którymi każdego dnia łączę  się przez transmisje internetowy na Koronce Miłosierdzie oraz we Mszy św.