1.Zapraszam  W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
o to, abyśmy przeżywali sakrament pokuty i pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

2.Dziękuję za dzisiejszą modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o potrzebne łaski na czas budowy kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę inwestycyjną oraz wszelkie ofiary składane osobiście  oraz przekazywane na konto naszej parafii.

3.W piątek, 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych dokonamy aktu zawrzenia rodzin naszej parafii św. Józefowi.

5.Od 19 do 25 marca w Tygodniu Modlitw o Ochronę Życia ofiarujemy nasze modlitwy w intencji poszanowania ludzkiego życia w naszej Ojczyźnie.

6.Przez cały Wielki Post zapraszamy na Drogę Krzyżową: w piątek o godz. 17.00  oraz  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.  Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.

7.Najbliższe spotkanie formacyjne odbędzie się niw w piątek,  ale w sobotę 20 marca zaraz po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.   Zapraszam młodzież  klasy VIII Szkoły Podstawowej oraz starszych,  którzy jeszcze nie byli bierzmowani. Obecność obowiązkowa.

8.W piątek wieczorem 19 marca rozpoczną się EDK w naszej diecezji. W tym roku będzie jedna trasa z Chojnic do Wiela, licząca 42 km, oraz 4 trasy z Dziemian do Wiela. Zapisy pod adresem internetowym edk.org.pl

9.W przyszłą niedzielę kolekta  będzie przeznaczona na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego.

10.Przez cały czas trwania pandemii w naszej parafii odbywa się codzienna transmisja na żywo „Koronki Miłosierdzia” o godz. 1500 oraz z dużego kościoła nadawane są na żywo transmisje mszy św. W dzień powszedni o godz.1700 i w niedzielę o 800, 1000 i 1130 (transmisja jest drogą internetową on line lub You Tube. Linki podane są na stronie parafialnej: www.parafiarudzkimost.pl

11.Zgodnie z aktualnymi ograniczeniami liczby uczestników na Mszy św.  i nabożeństwach ( 1 osoba na 15 m2) w dużym kościele może brać udział 51 osób,  a w małym 11 osób. Przypominamy też o konieczności zachowywania dystansu, zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcji.

12.Zapraszam do czytania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

13.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

14.W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Ewa Rink