1.W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji
zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia.

2.Jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca, dziękuję za dzisiejszą modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o szczęśliwe wykańczanie  wnętrza naszego  kościoła oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę inwestycyjną  oraz  ofiary indywidualne i przelewane są na konto parafialne .

3.Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z również Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Z tej racji  przed kościołami zbieramy ofiary do puszek na rzecz Kościoła Prześladowanego na Bliskim Wschodzie.

4.Przez całą oktawę od 1  do  8  listopada odmawialiśmy RÓŻANIEC  DO  GRANIC  NIEBA  w kościele o godz. 17.00z pamięcią o dzieciach nienarodzonych i przyjęciu duchowym dziecka nienarodzonego do naszych rodzin. Dzisiaj zapraszam na ostatni RÓŻANIEC  DO  GRANIC  NIEBA  do  dużego kościoła o godz. 17.00.

5.Jutro,  w poniedziałek przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

6.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

we wtorek - wspomnienie Św. Leona Wielkiego,

w środę - Św. Marcina z Tours,

w czwartek - Św. Jozafata,

w piątek - pierwszych Św. Męczenników Polski.

7.W środę, 11 listopada obchodzić będziemy Święto Niepodległości Polski. . Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie modlitewnej o nich pamięci. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.

8.W piątek , 13 listopada  choć nie będzie już procesji fatimskiej,  zapraszam Różę Fatimską na wspólny Różaniec w intencji chorych i cierpiących oraz o ustanie pandemii korona wirusa n godz. 17.00 do małego kościoła.

9.W listopadzie ( w całym miesiącu – decyzją Ojca Świętego Franciszka) można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.
Warunki uzyskania odpustu:
– Komunia św.,
– nawiedzenie cmentarza i modlitwa za duszę zmarłych
– modlitwa w intencji Ojca Świętego

10.W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na utrzymanie WSD w Pelplinie.

11.Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem  koronawirusem.

12.Z troską o ludzi chorych i starszych odwiedziny z posługa sakramentalną tylko na specjalne życzenie najbliższych.

13.W związku z nowymi przepisami epidemicznymi informujemy, że od soboty 7 listopada w dużym kościele może przebywać jednocześnie do 47 osób,  a w małym 11. Przypominamy o konieczności zachowywania dystansu, zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk przy wejściu.

14.Przez cały czas trwania pandemii w naszej parafii  trwają  transmisje nabożeństw i Mszy św. z kościoła dużego  oraz  małego . Codziennie  o godz. 15.00 z małego kościoła  jest transmitowana  Koronka  do Miłosierdzia Bożego.  Natomiast o godz. 17.00  transmisja Mszy św. i nabożeństw.  W niedzielę natomiast  transmisja na żywo Mszy św. o godz. 8.00;  10.00  i  11.30  z dużego kościoła.  Transmisja  odbywa się  drogą internetową  na  On line  lub  na  You Tube (adresy  - linki są podane  na naszej parafialnej stronie internetowej www.parafiarudzkimost.pl ).

16Od dzisiaj, w zakrystii, po każdej Mszy św. można nabywać świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy” w cenie 8 zł.

17.W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2021.

18.Przy wyjściu z kościoła  u ministrantów można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i „W rodzinie”. Starsze pisma,  które są wyłożone  stoliku pod chórem.

19.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.