1.W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu, w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

2.W październiku zapraszam do wspólnego odmawiania codziennie Różańca w małym kościele o godz. 18.00. We wtorki i czwartki różaniec prowadzą dzieci komunijne z p. katechetką, natomiast w pozostałe dni przedstawiciele Róż Różańcowych.

3.W dzisiejszą 2 niedzielę miesiąca dziękuję serdecznie za modlitwę o szczęśliwą budowę naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę, które jest przeznaczona na nagłośnienie kościoła.

4.Dzisiaj też obchodzimy już XX Dzień Papieski. Z tej okazji dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30 oraz 22 października w naszym kościele odbędzie się Koncert poświęcony Św. Janowi Pawłowi II. Również z tej racji przed wszystkimi kościołami odbywa się zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” - wsparcie uzdolnionej młodzieży. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne „Bóg zapłać!”.

5.We wtorek, 13 października, zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją światła po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam panów do niesienia Matki Bożej Fatimskiej podczas procesji światła.

6.W środę o godz. 18.00 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7.W środę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu składamy wszystkim nauczycielom i katechetom serdeczne życzenia z wdzięcznością za ich pracę w nauczaniu i wychowywania dzieci i młodzieży.

8.W tym tygodniu przypadają wspomnienia : we wtorek Bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek - Św. Teresy od Jezusa, w piątek - Św. Jadwigi Śląskiej oraz w sobotę - Św. Ignacego Antiocheńskiego.

9.W sobotę, 17 października o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji inauguracji roku akademickiego Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem.

10.Do skarbonki ustawionej przy Figurze Matki Bożej Fatimskiej w dużym i małym kościele można składać karteczki z wypisanymi imionami naszych zmarłych, za których modlić się będziemy w czasie Mszy św. zbiorowej 2 listopada o godz. 17.00 oraz karteczki z tzw. Wypominkami jednorazowymi, które to karteczki odczytywane będą przed każdą Mszy św. w oktawie Dnia Zadusznego. ( karteczki na wymianki są położone są również przy skarbonce).

11.W związku z trwającą nadal pandemią i zwiększoną liczbą zachorowań pamiętajmy, że w kościele cały czas obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust.

12.Przy wyjściu z kościoła  u ministrantów można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i „W rodzinie” oraz innych pisma,  które są na kredensie pod chórem.

13.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

1.W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: