1.W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek miesiąca - dzień modlitw o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej i zakonnej.

2.W I piątek miesiąca - Msza św. wynagradzająca za grzechy nasze i całego świata na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.30.

3.Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w piątek, w godz. od 10  do  14 tej.

4.W I sobotę miesiąca, 3 października, pamiętamy o wszystkich rodzinach,  dla których modlić się będziemy za przyczyną Niepokalanego Sercu Maryi o potrzebne wszelkie łaski na nadchodzący miesiąc.

5.Również w I  sobotę miesiąca zapraszam o godz. 15.00  na  Promienie Miłosierdzia przy figurze Św. Michała Archanioła na Osiedlu Leśnym, na ul. Kasprowicza,  gdzie  modlić się będziemy w intencji młodzieży męskiej i wszystkich mężczyzn.

6.W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek Św. Wacława, we wtorek - Św. Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela, w środę - Św. Hieronima, w czwartek - Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek - Świętych Aniołów Stróżów.

7.W czwartek, 1 października rozpoczniemy codzienne nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam do przewodniczenia w Różańcu wszystkie grupy stanowe,  a nade wszystko Róże Różańcowe. Program szczegółowy w odmawianiu miesięcznym Różańca zostanie podany w najbliższych dniach.

8.Kandydatów do bierzmowania z pierwszych klas ponadpodstawowych i klasy VIII zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00  w piątek, a potem na spotkanie formacyjne obowiązkowo. Natomiast klasę VII zapraszam w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30,  a po Mszy św. na obowiązkowe spotkanie formacyjne.

9.W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na utrzymane  Stolicy Apostolskiej.

10.W najbliższym czasie pragniemy rozpocząć prace związane z nagłośnieniem naszego kościoła. Do tej pory zebraliśmy prawie 13 tys zł . Potrzeba praktycznie drugie tyle, aby rozpocząć instalacje nagłośnienia. Zapraszam serdecznie do składania cegiełek, których koperty są na kredensie pod chórem. Wszystkim ofiarodawcom i wspierającym parafię składam serdeczne „Bóg zapłać!”.

11.W związku z trwającą nadal pandemią i zwiększoną liczbą zachorowań proszę o zachowanie zasad profilaktyki w kościele przez zachowanie maseczek, dezynfekcję rąk przy wejściu i wyjściu z kościoła oraz odpowiednich odstępów.

12.Jutro,  w poniedziałek,  zapraszam na spotkanie pielgrzymkowe śladami  Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia o godz. 19 tej w małym kościele.

13.Przy wyjściu z kościoła  można nabyć nowy numer „Pielgrzyma”, „W rodzinie” i innych pisma,  które są na kredensie pod chórem.

14.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.