1.Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie.

2.Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary oaz modlitwę w intencji budowy kościoła oraz  darczyńców i ofiarodawców w zeszłą niedzielę (na kolektę inwestycyjną zebraliśmy 2780 zł  oraz 650 zl na cegiełki  na nagłośnienie).

3.Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie WSD w Pelplinie.

4.W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.

5.We wtorek przypada  22 dzień  miesiąca,  w którym  zapraszam na Mszę św. z nabożeństwem do św. Rity o godz. 18.00. (W ten wtorek wyjątkowo nie będzie Mszy św. rano o godz. 9.00).

6.W środę przypada wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą. Na zakończenie Mszy św. Nowenna  do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

7.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii Św. w tym  roku szkolnym.

8.Msze św. w dni powszednie  są wieczorem o godz. 18.00,  z wyjątkiem wtorku  i czwartku  rano o godz. 9.00. (Osoby, które zamówiły we wtorki i czwartki Mszę na 18.00,   a nie odpowiada im godzina ranna na 9.00 proszę o zgłoszenie w biurze zamiany na inny dzień).

9.Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna przypomina o obowiązku zakrywania ust i nosa w trakcie sprawowania kultu religijnego w kościele oraz na cmentarzu.

10.Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „Pielgrzyma”  „Małego Pielgrzyma”  „W Rodinie” oraz  innych  pism katolickich, które są wyłożone na kredensie pod chórem.

11.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.