1.W dzisiejszą 2 niedzielę miesiąca dziękuję serdecznie za modlitwę o szczęśliwą budowę naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Serdeczne Bóg zapłać również za kolektę na cele inwestycyjne  parafii.

2.Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo Fatimskie z różańcem  i procesją światła  o godz. 18.00 (zapraszam panów do niesienia figury Fatimskiej).

3.Dzisiaj rozpoczyna się X Tydzień Wychowania, który pod hasłem: „Budujmy więzi”, będzie trwał do soboty 19 września. W tym czasie w piątek, 18 września, przypada  też święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.

4.Jutro w liturgii przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji, w odpowiedzi na prośbę papieża Franciszka przeprowadzamy dzisiaj zbiórkę ofiar do puszek na Ziemię Świętą, która tradycyjnie przeprowadzana jest przy Grobie Pańskiem w Wielki Piątek i Wielką Sobotę,  której w tym roku nie było z racji pandemii. Msza święta jutro o godz. 18.00.

5.W najbliższy wtorek,  15 września , przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie  jak bardzo Maryja była zjednoczona z Chrystusem  w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

6.W środę po Mszy Świętej o godz. 18.00  zapraszam  na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7.W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

8.W sobotę , 19 września, zapraszam na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00  oraz po  Mszy św.  na obowiązkowe  spotkanie wszystkich  kandydatów przygotowujących się w tym roku do Sakramentu Bierzmowania, które to spotkania przerwała pandemnia.

9.W niedzielę przyszłą, 20 września, kolekta będzie przeznaczona na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Pelplinie .

10.Za  2 tygodnie w  niedzielę 27 września po Mszy świętej o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie rodziców i dzieci, które rozpoczną przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej .

11.Również za tydzień w niedzielę gościć będziemy ks. Jana Wójcika z Ukrainy,  który wygłosi kazania oraz po Mszach świętych będzie zbierał ofiarę na utrzymanie swojej parafii na Ukrainie.

12.Msze św. w dni powszednie  są wieczorem o godz. 18.00,  z wyjątkiem wtorku  i czwartku  rano o godz. 9.00.

13.Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „Pielgrzyma”  „Małego Pielgrzyma”  „W Rodinie” oraz  innych  pism katolickich, które są wyłożone na kredensie pod chórem.

14.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.