1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w intencji:
za wszystkie osoby, które pracują oraz żyją na morzu, łącznie z marynarzami, rybakami oraz za ich rodziny.

2.Sierpień to miesiąc szczególnie poświęcony czci Najświętszej Maryi Panny. Jest to również miesiąc modlitw o trzeźwość narodu Polskiego. Zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia w naszych rodzinach, w nas samych.

3.We wtorek, 1 września,  rozpoczynany  nowy  roku szkolny. Z tej racji zapraszam uczniów naszej Szkoły nr  5 wraz z rodzicami  i  nauczycielami  zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00.  Natomiast dzieci,  które rozpoczynają naukę w szkole z klasy „0” i „I” zapraszam z tornistrami w niedzielę na Mszę św. szkolną,  która dla dzieci od 0  do IV włącznie będzie w każdą niedzielę o godz. 11.30.

3.Zbliża się kolejna rocznica tragicznego mordu, którego dokonano w lesie Rudzkiego Mostu. Z tej racji w przyszłą niedzielę, 6 września,  zapraszam na  Mszę św. o godz. 16.00 przed pomnikiem  pomordowanych, której będzie  przewodniczył  Ks. Bp Arkadiusz Okroj.

4.W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

• pierwszy czwartek – modlić się będziemy o dobre  i liczne powołania kapłańskie, misyjne i zakonne  (od godz. 17.30 zapraszam  na adorację Najświętszego Sakramentu).
  • pierwszy piątek miesiąca  - modlić się będziemy w intencji wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata do Bożego Miłosierdzi  przed Najświętszym Sakramentem.  Adorację  rozpoczniemy o 15.00 w godzinie Miłosierdzia,  a zakończymy Mszą św. o godz. 18.00.
  • w  I  piątek w godzinach od 10  do14-tej odwiedzę  chorych  i  starszych  z posługą sakramentalną.
  • pierwsza sobota miesiąca - zapraszam do modlitwy w intencji rodzin naszej parafii  na Mszy św. o godz. 18.00.
  • Również  w  I  sobotę  zapraszam o godz. 15.00  na  „Promienie Miłosierdzia” . Tym razem spotykamy się przed  pomnikiem  pomordowanych w lesie Rudzkiego Mostu na modlitwie w intencji ofiar II wojny światowej.

5.Od  chwili ogłoszenia pandemii  koronawirusa  w naszej parafii rozpoczęliśmy wspólne codzienne odmawianie Różańca o godz. 20.30 oraz Koronki  do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w intencji ustania tej pandemii. Ponieważ jest to nadzwyczajna  intencja dotycząca całego świata,  pragnę prosić o pomoc – wsparcie w tych modlitwach  całą rodzinę parafialną,  a nade wszystko istniejące  grupy  modlitewne w parafii.  Oczywiście na tych modlitwach mile będą widziani  wszyscy,  którzy przybędą do nas nawet z innych miast, wsi i parafii,  którzy pragną wspólnie modlić się o ustania pandemii  oraz uzdrowienia od wszelkich  chorób duszy i ciała. Zapraszam do wspólnej modlitwy  codziennie  na  Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 oraz na Różaniec  wieczorny o godz. 20.30.

6.W związku z trwającą nadal pandemią proszę o zachowanie odpowiednich odległości w kościele  oraz  odpowiedniego  zasłaniania nosa i ust.

7.W środę zapraszam na Nowennę do M. N. Pomocy o godz.18.00.

8.Bardzo proszę o odbiór  albumów i zdjęć z I Komunii św. po każdej Mszy św.

9.Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma”, „W Rodinie”, „List naszej pani”,  „Wzrastanie” oraz inne czasopisma o treści misyjnej, jak „Misjonarz” oraz dla dzieci „Mały misjonarz”,  które są wyłożone na kredensie pod chórem.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże"