1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w intencji:
za wszystkie osoby, które pracują oraz żyją na morzu, łącznie z marynarzami, rybakami oraz za ich rodziny.

2.Sierpień to miesiąc szczególnie poświęcony czci Najświętszej Maryi Panny. Jest to również miesiąc modlitw o trzeźwość narodu Polskiego. Zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia w naszych rodzinach, w nas samych.

3.W dzisiejszą niedzielę, 23 sierpnia,  przypada uroczystość odpustowa ku czci patrona w parafii pod wezwaniem Świętego Bartłomieja Apostoła w Tucholi. Suma odpustowa  zostanie odprawiona o godzinie 11,30.

4.W sobotni wieczór 29 sierpnia po Mszy św. o godz. 19.00  zapraszam na Koncert Galowy do  dużego kościoła pt. „Szumią Jodły Na Gór Szczycie” z okazji ustanowienia przez Sejm i Senat rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. Występią znani artyści  operowi :  Małgorzata Kulińska ,  Bogusław Pikała,  Andrzej Niemierowicz , Andrzej Jurkiewicz  oraz  Kazimierz Kowalski, jako solista,  a  zrazem  prezenter radiowy i telewizyjny,  który przybliży nam postać św. Jana Pawła II  oraz słynne arie opery i operetki.

5.W niedzielę, 30 sierpnia,   o godz.  11.00 na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi odbędą się Dożynki Wojewódzkie. Pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny zostanie odprawiona Msza Św.  dziękczynna  za tegoroczne zbiory.

6.W związku z trwającą nadal pandemią proszę o zachowanie odpowiednich odległości w kościele  oraz  odpowiedniego  zasłaniania nosa i ust.

7.W środę przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza święta o godz. 18.00.  Podczas Mszy świętej odnowimy Śluby Narodu Polskiego.

8.W tym tygodniu przypadają wspomnienia :
-24 sierpnia (pon.) święto Św. Bartłomieja Apostoła
- 27 sierpnia (czwartek) wspomnienie Św. Moniki
- 28 sierpnia (piątek) wspomnienie Św. Augustyna
- 29 sierpnia (sobotę) wspomnienie Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela

9.Bardzo proszę o odbiór  albumów i zdjęć z I Komunii św. po każdej Mszy św.

10.Pod chórem zostały wyłożone nowe numery „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma”, „W Rodinie”, „List naszej pani”,  „Wzrastanie” oraz inne czasopisma o treści misyjnej, jak „Misjonarz” oraz dla dzieci „Mały misjonarz”,  za które ofiarę można składać do skarbonki.

11.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść.