1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w intencji:
za wszystkie osoby, które pracują oraz żyją na morzu, łącznie z marynarzami, rybakami oraz za ich rodziny.

2.Zapraszam  dzisiaj do kościoła Bożego Ciała na  Mszę  św. o godz. 12.00,  gdzie  złoży śluby p. Alina Okonek w obecności ks. Bpa Arkadiusza  Okroja.  .

3.W sobotę  przypada  22 dzień  miesiąca,  w którym  zapraszam na Mszę św. z nabożeństwem do św. Rity o godz. 18.00.  Po nabożeństwie zapraszam członków wszystkich Róż na spotkanie do sali parafialnej.

4.W najbliższym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek - Św. Jacka, w czwartek - Św. Bernarda, w piątek - Św. Piusa, w sobotę - Najświętszej Maryi Panny Królowej.

5.Zapraszam w sobotni wieczór 29 sierpnia po Mszy św. o godz. 19.00  na Koncert Galowy do  dużego kościoła pt. „Szumią Jodły Na Gór Szczycie” z okazji ustanowienia przez Sejm i Senat rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. Występią znani artyści  operowi :  Małgorzata Kulińska ,  Bogusław Pikała,  Andrzej Niemierowicz , Andrzej Jurkiewicz  oraz  Kazimierz Kowalski – polski śpiewak operowy (bas), związany z Teatrem Wielkim w Łodzi jako solista oraz wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny. Prezenter radiowy i telewizyjny,  który przybliży nam postać św. Jana Pawła II  oraz słynne arie opery i operetki.

6.Wobec tragedii jaka miała miejsce 4 sierpnia br. w Bejrucie, Kościół w Polsce uruchomił dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas Polska. Biskup pelpliński Ryszard Kasyna – odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP - postanowił, że niedziela 16 sierpnia br. będzie dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. We wszystkich kościołach i kaplicach diecezji pelplińskiej, po wszystkich Mszach Świętych należy zorganizować zbiórkę do puszek.

7.Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii złożone w minioną 2gą niedzielę  na kolektę oraz przelewane na parafialne konto .  Na kolektę zebraliśmy 2870  zl  oraz w kopertach i konto parafialne  na instalację nagłośnienia kościoła  2 600 zł.

8.Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów   w pelplińskim seminarium. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 18 sierpnia 2020 r. na rozmowę kwalifikacyjną.

9.W związku z trwającą nadal epidemią i zwiększoną liczbą zachorowań pamiętajmy, że w kościele cały czas obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust.

10.Parafia nasza i sąsiednie parafie  w Tucholi  ZAPRASZAMY   DO UDZIAŁU  W DZIĘKCZYNNEJ PIELGRZYMCE ŚLADAMI ŚW. JANA PAWŁA II i PRYMASA TYSIĄCLECIA KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO Jasna Góra> Kalwaria Zebrzydowska> Ludźmierz> Zakopane-Krzeptówki > Łagiewniki  w TERMINIE   od  05.10.2020   do  09.10.202 Cena  od osoby: 1220 zł.  Są jeszcze wolne miejsca. Proszę o zgłoszenia osób na karteczkach do skrzynki pocztowej przy domofonie od   ul. Wydmowej.

11.Bardzo proszę o odbiór  albumów i zdjęć z I Komunii św. po każdej Mszy św.

12.Pod chórem zostały wyłożone nowe numery „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma”, „W Rodinie”, „List naszej pani”,  „Wzrastanie” oraz inne czasopisma o treści misyjnej, jak „Misjonarz” oraz dla dzieci „Mały misjonarz”,  za które ofiarę można składać do skarbonki.

13.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.