W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: za wszystkie osoby, które pracują oraz żyją na morzu, łącznie z marynarzami, rybakami oraz za ich rodziny.

Kolbego.

W dzisiejszą niedzielę, 2  w miesiącu, dziękuję  bardzo wszystkim za modlitwę Koronki Miłosierdzia Bożego  w intencji  budowy naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Tym razem najbliższe ofiary i kolekty przeznaczone będą na wykonanie nagłośnienia w nowym  kościele. Rodziny,  które pragną pomoc w tej inwestycji zapraszam do składania cegiełek w kopertach,  które są na kredensie pod chórem.

W środę w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00 zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

We  czwartek 13  sierpnia  przypada kolejny dzień Fatimski. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszam do procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej  (proszę o przyniesienie świec). Po procesji zapraszam członków wszystkich  Róż  Różańcowych na plebanię.

W sobotę 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas każdej Mszy świętej odbędzie się poświecenie i błogosławieństwo zbóż,  ziół i kwiatów. Msze o godz. 10.00  ,  11.30  i 18.00.

Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami,  którzy podążają na Jasną Górę. W czasie trwania pielgrzymki codziennie w małym kościele o godz. 20.30 odmawiamy Różaniec, który  kończymy  Apelem Jasnogórskim.

Proszę, aby uczestniczący w liturgii Mszy św. i nabożeństw nosili nadal  maseczki i zachowywali bezpieczny dystans między sobą, również podczas przystępowania do Komunii św.

Parafia nasza i sąsiednie parafie  w Tucholi  ZAPRASZAMY   DO UDZIAŁU  W DZIĘKCZYNNEJ PIELGRZYMCE ŚLADAMI ŚW. JANA PAWŁA II i PRYMASA TYSIĄCLECIA KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO Jasna Góra> Kalwaria Zebrzydowska> Ludźmierz> Zakopane-Krzeptówki > Łagiewniki  w TERMINIE   od  05.10.2020   do  09.10.202 Cena  od osoby: 1220 zł.  Więcej informacji na ulotkach umieszczonych pod chórem. Proszę chętnych o zgłoszenie w tym tygodniu swojego udziału.

Bardzo proszę o odbiór  albumów i zdjęć z I Komunii św. po każdej Mszy św.

Pod chórem zostały wyłożone nowe numery „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma”, „W Rodinie”, „List naszej pani”,  „Wzrastanie” oraz inne czasopisma o treści misyjnej, jak „Misjonarz” oraz dla dzieci „Mały misjonarz”,  za które ofiarę można składać do skarbonki.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.