1.Dzisiaj ogarniamy modlitwą kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów po każdej Mszy św. na placu przed kościołem. Dzisiaj również  modlimy się za rodziców, babcie, dziadków i najstarszych parafian  z racji wspomnienia św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

2.Zbliża się miesiąc sierpień, który zapisał się w polskiej historii jako czas przełomowych wydarzeń – Cudu nad Wisłą w 1920 roku, Powstania Warszawskiego w 1944 roku i podpisania porozumień sierpniowych w 1980 roku. Zachęcam w sierpniu do modlitwy za Ojczyznę i zachowania trzeźwości.

3.Od poniedziałku do piątku zapraszam w małym kościele na  koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00  oraz  wieczorem o godz. 20.30  na Różaniec odmawiamy  za wstawiennictwem błogosławionego  Stefana Wincentego Frelichowskiego o  ustanie pandemii koronawirusa.

4.W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w intencji wszystkich rodzin.

5.Jak zawsze w pierwszą sobotę miesiąca zapraszam na Promienie Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 przy krzyżu na szosie Bydgoskiej,  gdzie modlić się będziemy w intencji rolników, ogrodników i sadowników.

6.Msze święte w dużym kościele o godz. 18.00 w środę w połączeniu z Nowenną do M. B. Nieustającej Pomocy   oraz w sobotę o godz. 18.00 Msza św. wigilijna z niedzieli.

7.W przyszłą niedzielę z okazji liturgicznego wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Anielskiej istnieje możliwość zyskanie odpustu związanego z rocznicą poświęcenia kapliczki Porcjunkuli w Asyżu. W tym celu, poza stałymi warunkami postu należy nawiedzić kościół i odmówić modlitwę Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga.

8.Parafia nasza wespół z parafiami sąsiednimi organizuje w dniach: 5 – 9 października br. dziękczynną pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego; szczegóły w gablocie oraz na parafialnej stronie internetowej. Można też zabrać ze sobą wyłożony na stoliku pod chórem program tejże pielgrzymki.

9.W poniedziałek , 3 sierpnia,  o godz. 19.00 zapraszam na spotkanie w dużym kościele wszystkich uczestników  pielgrzymki  do Czarnogóry.

10.W piątek rozpocznie się XXIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Grupa chojnicka  „Zielona” rozpocznie pielgrzymowanie w Bazylice od Mszy świętej o godz. 7.00. Przewodniczyć jej będzie Ksiądz Biskup. Codziennie od 31 lipca do 13 sierpnia o godz. 20.30 również w ich intencji będziemy modlić się Różańcem.

11.Pod chórem zostały wyłożone nowe numery „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma”, „W Rodinie”, „List naszej pani”,  „Wzrastanie” oraz inne czasopisma o treści misyjnej, jak „Misjonarz” oraz dla dzieci „Mały misjonarz”,  za które ofiarę można składać do skarbonki.

12.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.