1.W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby dzisiejszym rodzinom towarzyszyły: miłość, szacunek oraz rada.

2.W poniedziałek, 20 lipca obchodzić będziemy uroczystość Świętej Małgorzaty z Antiochii Pizydyjskiej - patronki Tucholi. Z tej okazji w kościele Św. Bartłomieja Ap. o godz. 16.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji miasta i wszystkich jego mieszkańców. Około godz. 17.00 manifestacja przy pomniku patronki Tucholi św. Małgorzaty z aktem święcenia „Chleba św. Małgorzaty”. Serdecznie zapraszam.

3.Dziękuję za wspólną modlitwę  w minioną niedzielę w intencji wykańczania  budowy naszego kościoła oraz za kolektę inwestycyjną na sumę  3 440 zł oraz wpłaty na parafialne konto bankowe 450 zł.

4.W środę  przypada  22 dzień  miesiąca, w którym zapraszam na Mszę św. z nabożeństwem do św. Rity o godz. 18.00. Będzie to wyjątkowe nabożeństwo. Przed Mszą św. zostanie poświęcony nowy ornat ku czci św. Rity.   Po nabożeństwie zapraszam członków wszystkich Róż Różańcowych na spotkanie do sali parafialnej.

5.Od 19 do 26 lipca obchodzimy XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystią nieśmy Chrystusa”. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów oraz zbiórka do puszek pod hasłem  „Jeden grosz za jeden kilometr przejechany bezpiecznie”,  jako wsparcie dla pracy polskich misjonarzy pracujących na misjach całego świata.

6.W tym tygodniu przypadają wspomnienia

• 22 VII – św. Maria Magdalena,

• 23 VII – św. Brygida  w 1999 roku ogłoszona przez św. Jana Pawła II

• 24 VII – św. Kinga św. Jan Paweł II kanonizował ją w 1999 roku.

• 25 VII – św. Jakub Apostoł   powołany przez Jezusa razem ze swym bratem Janem, jako jeden z Jego pierwszych uczniów

25 VII – św. Krzysztof patron  m.in. chrześcijańskiej młodzieży, farbiarzy, flisaków, introligatorów, marynarzy, pielgrzymów, kierowców i podróżnych,

7.W przyszłą  niedzielę  26 lipca przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. To dzień modlitw za rodziców, babcie, dziadków i najstarszych parafian.

8.W związku z trwającą pandemią koronawirusa w kościele cały czas obowiązuje nakaz zasłaniania  ust i nosa.

9.Przed kościołem można nabyć nowe numery czasopism katolickich:  „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym”,  „W Rodzinie” oraz inne czasopisma misyjne.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam  serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

11.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław  Herold - proboszcz parafii