1.W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: „ aby dzisiejszym rodzinom towarzyszyły: miłość, szacunek oraz rada”.

2.W dzisiejszą 2 niedzielę miesiąca składam serdeczne  podziękowanie za wspólną modlitwę w intencji wykańczania naszej świątyni  i przygotowania jej do poświęcenia oraz konsekracji. Serdeczne „Bóg zapłać ”również za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz osobiste składane w biurze i na konto parafialne.

3.XXVI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej organizowany każdego roku przez Parafię Opatrzności Bożej w Tucholi – Rudzkim Moście oraz Tucholski Ośrodek Kultury mający odbyć się w dniach 10  do 12 lipca 2020 r.  pod hasłem „Wdzięczni Św. Janowi Pawłowi  II  w 100 rocznicę” w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w naszym  kraju zostaje w tym Roku 2020 odwołany.

4.Nie będzie naszego Festiwalu,  który w tym miał być zadedykowany Św,  Janowi  Pawłowi II z racji  100  rocznicy Urodzin,  ale już dzisiaj pragnę zaprosić na Wielki Koncert Galowy w sobotni wieczór 29 sierpnia po Mszy św. o godz. 19.00 do naszego dużego kościoła pt. „Szumią Jodły Na Gór Szczycie” z okazji ustanowienia przez Sejm i Senat rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. Występią znani artyści  operowi ; Małgorzata Kulińska – Bogusław Pikała,  Andrzej Niemierowicz - Andrzej Jurkiewicz  oraz  Kazimierz Kowalski – polski śpiewak operowy (bas), związany z Teatrem Wielkim w Łodzi jako solista oraz wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny. Prezenter radiowy i telewizyjny,  który przybliży nam postać św. Jana Pawła II  oraz słynne arie opery i operetki.

5.W poniedziałek, 13 lipca, zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie z procesją światła po Mszy św. o godz. 18.00.

6.W dniach 19-26 lipca 2020r. będzie obchodzony 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

7.W środę zapraszam o godz. 18.00 na nowennę do Matki Bożej Nieustającej PomocyZapraszam do składania przed ołtarzem naszych  próśb osobistych, rodzinnych i wspólnotowych potrzebach.

8.W tym tygodniu przypadają wspomnienia :
Poniedziałek – Świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników
Środa – Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
Czwartek – NMP z góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej)

9.Bardzo proszę, aby uczestniczący w liturgii Mszy św. i nabożeństw nosili maseczki i zachowywali bezpieczny dystans między sobą, również podczas przystępowania do Komunii św.

10.W czasie wakacyjnym Msze św. we wtorki i czwartki są odprawiane o godz. 9.00.

11.Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi rozpoznających drogę powołania kapłańskiego do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia znajdują się na stronie internetowej seminarium pelplińskiego.

12.W małym kościele są rozwieszone plansza ze zdjęciami  z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Proszę bardzo, w tych dniach wszystkie  rodziny  zainteresowane zdjęciami,  aby wypisali swoje  zamówienia na interesujące zdjęcia,  które będą wykonane w najbliższym czasie.

13.Zapraszam ministrantów do wznowienia służby w tygodniu i w niedzielę!

Przed kościołem można nabyć nowe numery czasopism katolickich:  „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym”,  „W Rodzinie” oraz inne czasopisma misyjne.

14.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.