1.Trwa miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam  na nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00.

2.Jutro przypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msze święta o godz. 18.00. Kolekta przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. Natomiast w piątek przypada święto św. Tomasza, apostoła.

3.Już za tydzień, w pierwszą niedzielę lipca, 5 lipca br., parafia nasza obchodzić będzie doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej. Msza święta odpustowa będzie o godzinie 11,3o, której będzie przewodniczył ks. kanonik Andrzej Szopiński . Serdecznie zapraszam naszą scholę parafialną, dzieci komunije oraz dzieci sypiące kwiatki. Zapraszam wszystkich parafian i gości przebywających na wakacjach. Z racji sumy odpustowej o godz. 11,30 nie będzie mszy św. o godz. 10,00. (Dla tych co nie mogą być na mszy odpustowej będzie Msza św. rano o godz. 8,oo).

4.W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

· pierwszy czwartek – modlić się będziemy o dobre i liczne powołania kapłańskie, misyjne i zakonne

· pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nabożeństwem i Mszą św. w intencji Róży Miłosierdzia Bożego. Od godz. 17,30 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej, a zarazem przedodpustowej.

· w I piątek w godzinach od 10 do14-tej odwiedzę chorych i starszych z posługą sakramentalną.

· pierwsza sobota miesiąca - zapraszam do modlitwy w intencji rodzin naszej parafii.

· Również w I sobotę zapraszam o godz. 15.00 na „Promienie Miłosierdzia” przed pomnik Św. Małgorzaty w intencji młodych osób i rodzin, o pracę i rozwój gospodarczy dla naszego miasta i regionu.

5.Dziękuję za modlitwy w minioną niedzielę w intencji budowy naszego kościoła oraz złożoną kolektę inwestycyjna, która łącznie z ofiarami złożonymi w na ten cel w Biurze Parafialnym i przelanymi na konto bankowe wyniosła 3 186 zł.

6.Dziękujemy za nominację Parafii Bożego Ciała do włączenia się w akcje charytatywną „gaszynchallenge”. Podjęliśmy się tego wyzwania w minioną sobotę 27 czerwca po Mszy św. wieczornej o godz.18.00. Zadanie zostało wykonane. Udało nam się zebrać w tej akcji 200 zł., które zostały przekazane fundacji „Siepomaga”. Za wspólny wysiłek fizyczny i ofiarę wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękuję. Nominujemy Parafię św. Maksymiliana Kolbego w Suchej na Pomorzu oraz Parafię Narodzenia N. M. P. Wielka Klonia.

7.Przy wyjściu z kościołem można nabyć nowy numer „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma”,  „W Rodzinie” i inne czasopisma misyjne.

8.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje i urlopy był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.