1.Trwa czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam  na nabożeństwa czerwcowe, które będziemy odprawiać w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00.

2.W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby ci, którzy cierpią, odnaleźli swoje drogi życia, pozwalając się dotknąć Sercu Jezusa.

3.Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej kończy okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Dzisiaj też kończy się  czas składania Jałmużny Postnej do tradycyjnych  skarbonek Wielkopostnych . Bóg zapłać za przekazane w ten sposób ofiary na Caritas naszej Diecezji.

4.Biskup Diecezjalny odwołał dyspensą ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych. Utrzymał  nadal  dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz czujących obawę przed zarażeniem koronawirusem. Na terenie kościoła należy zachowywać zarządzenia kościelne i państwowe dotyczące maseczek i odstępu. Zapraszam do łączności na oraz Mszy św. i nabożeństwach drogą internetową, jak do tej pory.

5.Wszystkie nabożeństwa  – Msze święte, nabożeństwo czerwcowe, Koronkę Miłosierdzia o godz. 15.00  oraz  Różaniec o godz. 20.30 są transmitujemy na żywo przez internet. Link dostępny na stronie parafii: www.rudzkimostparafia (w lewej stronie kliknąć  On Line   lub  You Tube)

6.W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Mszę jak każdego roku o godz. 8.00  oraz suma parafialna o godz. 10.00. W związku z panującymi przepisami epidemicznymi, nie możemy przeprowadzić procesji Bożego Ciała według naszej wieloletniej tradycji z procesją do IV Bożych Domków. Procesja Bożego Ciała  odbędzie się w kościele po Mszy św. o godz. 10.00  (bez sypania kwiatków). Aby zachować to, co jest istotą procesji, czyli kult Najświętszego Sakramentu, zapraszam  do  adoracji Najświętszego Sakramentu  od  godz. 15.00  (Koronki Miłosierdzia Bożego)  do  godz.  18.00. W czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania

7.Zapraszam również do udziału w Oktawie Bożego Ciała. Potrwa ona do następnego piątku - Uroczystości Serca Pana Jezusa.  Msza św. z procesją eucharystyczną w kościele w tych dniach codziennie o godz. 18.00.

8.W przyszłą niedzielę ,  w 2- gą niedzielę miesiąca, zapraszam do modlitwy o szczęśliwe wykańczanie naszego kościoła. Również kolekta w tą niedzielę będzie na wykończenie kościoła.

9.Natomiast za dwa tygodnie odbędzie się kolekta na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

10.Spotkanie dla dzieci rodziców dzieci komunijnych, które  będą przyjęte do I Komunii św. 21 czerwca, odbędzie się w przyszły wtorek i środę  o godz. 16.00.

11.W sobotę (13 czerwca) zapraszam na nabożeństwo Fatimskie z procesją wewnątrz kościoła w połączeniu ze Mszą św. o godz. 18.00 w intencji Róży Różańcowej Fatimskiej.

12.Jak zawsze składam serdeczne Bóg zapłać za okazane serce i ofiary na kościół przelane na konto czy przekazane osobiście lub na Mszy św.

13.Zapraszam w dzisiejszą niedzielę, 7 czerwca,  na koncert promocyjny płyty naszej scholi parafialnej  „Vox Cordis”   pt.  „PROSTE  SŁOWA”  o godz. 10.oo i 11.30  oraz w przyszłą niedzielę o godz.  8.00.

14.Zachęcam   do lektury nowego numeru Pielgrzyma i  Małego Pielgrzyma oraz czasopism o tematyce Misyjnej.

15.Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  życzenia wielu  łask  Bożych, zdrowia,  oraz  wszelkiej  pomyślności  - szczęść  Boże.