1.Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego,  zwana też „Zielonymi Świątkami. Za odśpiewanie lub odmówienie hymnu do Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny.

2.Jutro rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam  na nabożeństwa czerwcowe, które będziemy odprawiać po Msza św. o godz. 18.00.

3.W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie, w intencji:
aby ci, którzy cierpią, odnaleźli swoje drogi życia, pozwalając się dotknąć Sercu Jezusa.

4.W związku z decyzją władz państwowych, znoszącą od 30 maja br. limit uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach. Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna z dniem 6 czerwca 2020 r. odwołuje dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, udzieloną 25 marca 2020 r. Utrzymuje nadal dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed  zarażeniem  się koronawirusem.
Na Mszy św. i nabożeństwach  należy nadal  obowiązuje zasłaniania twarzy maseczką.

5.W poniedziałek  (1 czerwca)  przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym dniu przypada też Międzynarodowy Dzień Dziecka.. Zapraszam  w tym  dniu rodziców i dzieci  na Mszę św. o godz. 18.00  z pierwszym  nabożeństwem  czerwcowym..

6.W czwartek w kościele obchodzimy  święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Z racji  Pierwszego czwartku  modlić się będziemy o powołania kapłańskie misyjne i zakonne.

7.W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Najświętszej,  która  kończy czas spowiedzi wielkanocnej. W tym dniu  składamy  na ołtarzu  nasze skarbonki Wielkopostne z ofiarą  na Caritas dla wszystkich i potrzebujących naszego wsparcia.

8. Każdego roku w tym dniu dzieci były przyjęte do I Komunii św.  W tym roku z racji pandemii koronawirusa  Uroczystość  I  Ko0munii św. jest przesunięta na  21  czerwca o  godz.  11,00.

8.W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
– pierwszy czwartek miesiąca - modlić się będziemy o powołania kapłańskie misyjne i zakonne.
– pierwszy piątek miesiąca – modlitwy wynagradzające za grzechy  nasze  i całego świata (spowiedź święta pół godziny przed Mszą św.). W tym dniu odwiedzę też chorych  między  godziną 10 a 14 tą.
– pierwsza sobota miesiąca - modlitwy do Serca Niepokalanej w intencji wszystkich rodzin .

9.W  sobotę  o  godz. 15.00 Promienie Miłosierdzia. Modlić się będziemy w intencji lekarzy, pielęgniarek, całej służby zdrowia, dziękując Panu Bogu za ich posługę podczas pandemii i o uchronienie przed pandemią naszego miasta. Spotykamy się przed szpitalem przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa, pamiętając o zachowaniu obowiązujących przepisów.

10.Wszystkim, którzy w różnoraki sposób wspierają naszą parafię przez ofiary w kościele,  indywidualnie ,  czy przez konto bankowe składam  serdeczne  Bóg zapłać.

11.  Zapraszam za tydzień w niedzielę 7 czerwca na koncert promocyjny płyty naszej scholi  Vox Cordis  pt.  „PROSTE  SŁOWA”  o godz. 10.oo i 11.30.

12.Zachęcam   do lektury nowego numeru Pielgrzyma i  Małego Pielgrzyma oraz czasopism o tematyce Misyjnej.

13.Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  życzenia wielu  łask  Bożych, zdrowia,  oraz  wszelkiej  pomyślności  - szczęść  Boże.