1.Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”,  aby zesłać Ducha Pocieszyciela.  Wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

2.Jutro  przypada  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach.

3.W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się poprzez Nowennę do Ducha Świętego.

4.We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Zapraszam na Mszę św.  oraz nabożeństwo majowe  modlitwę o godz. 18.00.

5.W czwartek obchodzić będziemy  39 rocznica śmierci Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

6.W tym tygodniu przypadają wspomnienia: we wtorek: Św. Filipa Neri, prezbitera; w piątek: Św. Urszuli Ledóchowskiej.

7.Zapraszam do codziennego odmawiamy Różaniec o godz. 20.30 w intencji osób chorych oraz  za tych, którzy się nimi opiekują, jak również w intencji służb medycznych, sanitarnych i porządkowych, o pokój serc i łaskę nawrócenia.

8.Wszystkie nabożeństwa  – Msze święte,  Koronka Miłosierdzia Bożego i Różaniec wraz z nabożeństwem majowym transmitowane na żywo przez internet.  Link dostępny na stronie parafii: www.parafiarudzkimost.pl .

9.Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej przypomina, że w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się Diecezjalne Forum Duszpasterskie „U źródła łaski”.  Udział Forum  będzie możliwy ze pośrednictwem Radia Głos i strony www.nacalyswiat.pl

10.Ze względu na epidemię  przedłuża się składanie  Jałmużny Postnej do skarbonek, które są wyłożone na kredensie w dużym i małym kościele,   do Niedzieli Trójcy Świętej (7 czerwca).

11.Składam serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii, tak indywidualne, na kolektę,  czy przelewem  na konto parafialne.

12.W związku z przepisami epidemicznymi, w naszym kościele na Mszach św. może być obecnych 76 osób ( w małym kościele 16 osób). Warunkiem są zasłonięte usta i nos w czasie trwania liturgii oraz zachowanie 2 metrowych odstępów między sobą.

13.Przed kościołem można nabyć „W Rodzinie”, „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”.