1.Dziś przypada V niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba.

2.W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Tego dnia rozpoczniemy  nasze spotkania Fatimskie  z  nabożeństwem Fatimskim  w połączeniu ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00 ,  ale bez procesji .

3.W czwartek przypada święto Św. Macieja, Apostoła, a w sobotę św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, patrona Polski.

4.Od wtorku do piątku zapraszam do adoracji  Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00  do  18.00. którą rozpoczniemy  Koronką do Bożego Miłosierdzia,  a zakończymy  Mszą św. z  majowym. Z tej racji serdecznie zapraszam do czuwania na adoracji nasze grupy  parafialne w wyznaczonych godzinach:

• od  godz. 15.00  do  godz. 16.00  Różę Miłosierdzia  Bożego
  • od  godz. 16.00  do  godz. 17.00  Różę  Fatimską
  • od.  godz. 17.00 do  godz. 18.00  Różę  św. Rity

5.Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie. Na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i Maryją  przez udział w nabożeństwach majowych,  które w naszej parafii są codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

6.W związku z pandemią w dalszym ciągu obowiązują ograniczenia, co do liczby uczestników liturgii. W dużym kościele we Mszy świętej i nabożeństwach może uczestniczyć 50 osób, a w małym 8. Podczas wchodzenia i wychodzenia z kościoła, a także zajmując miejsca w ławkach i przyjmując Komunię Świętą zachowajmy przynajmniej 2 m  odległości. Do spowiedzi można przystąpić 15 min  przed każdą Mszą świętą.  Są też wskazania przyjmowania Komunii św. na rękę (obowiązuje tu  prawidłowa forma skrzyżowanych rąk i spożycie Komunii św. zaraz po Jej otrzymaniu),  ale  na prośbę niektórych parafian udzielana  jest  nadal  Komunia Św.  do ust.

7.Ponieważ obowiązuje cały czas dyspensa od udziału we Mszy św. w niedzielę i święta,  dlatego serdecznie zapraszam do udziału w Mszach świętych z majowym  oraz wszystkich  nabożeństwach,  jak Koronka Miłosierdzia Bożego  w dni powszednie o godz. 15.00  i    Różaniec o godz. 20.30  nadawanych  przez transmisje internetowe  „on-line”  i  You Tube .

8.Ze względu na epidemię  oraz niemożliwość  rozdania skarbonek Wielkopostnych dla rodzin za pośrednictwem dzieci można cały czas pobierać te skarbonki z kredensu pod chórem w kościele i ofiarę w skarbonkach na rzecz Caritasu składać na ołtarzu do końca okresu Wielkanocnego, tj.  do Uroczystości Trójcy św.  (7 czerwca).

9.Serdecznie ”Bóg zapłać!” składam wszystkim, którzy wspierają naszą parafię finansowo przekazując ofiary na kolektę, indywidualnie lub na konto parafialne. Dziękuję nade wszystko za ofiary od tych rodzin,  które pamiętają  nadal  w tak ciężkim czasie  o ofiarach,  które były składane na budowę naszego kościoła  w  2 niedzielę  miesiąca i w ostatnim  tygodniu  miesiąca  przez wiele rodzin w parafii. Jestem bardzo wdzięczny za kilka większych ofiar złożonych w ostatnim czasie, które pozwolą  po części spłacać  ostatnie kilkanaście tysięcy za wykonanie ogrzewania plebanii i kościoła oraz  zainstalowanie  sprzętu do stałej transmisji  internetowej Mszy i nabożeństw,  a w przyszłym tygodniu do zapłacenia  należności  za wykonane już  lichtarze i stojak do paschału  oraz mający być  dostarczony  w najbliższym tygodniu duży  mosiężny krzyż  procesyjny. Dlatego bardzo wdzięczny będę za każdy dar serca na wykańczanie naszego kościoła i jego wyposażanie w sprzęt liturgiczny.

10.Przy wyjściu z kościoła na kredensie można nabyć czasopismo PIELGRZYM oraz  MAŁY PIELGRZYM.

11.Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia  wielu  łask  Bożych,  a nade wszystko  zdrowia  i mocy duchowych  –  szczęść  Boże.