1.Dzisiaj obchodzimy w kościele Niedzielę Dobrego Pasterzaktóra jest zarazem Światowym  Dniem Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.  Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Zapraszam do wspólnej modlitwy o dobre i liczne powołania kapłańskie,  misyjne  i zakonne.

2.Dzisiaj  przypada  XXX rocznica powstania naszej parafii Opatrzności Bożej w Rudzkim Moście ( parafia została erygowana 1 maja 1990 r., natomiast poświęcenia placu pod budowę nowego kościoła i poświecenie krzyża misyjnego dokonał  3 maja tegoż roku ks. Biskup Marian Przykucki Ordynariusz byłej diecezji chełmińskiej. Dziękujemy dzisiaj na wszystkich Mszach św. za dar wybudowania i prośmy o potrzebne łaski na czas dalszej budowy,  abyśmy doczekali szczęśliwego dnia jej poświęcenia.

3.Rozpoczęliśmy miesiąc Maryjny maj, w którym zapraszam codziennie na nabożeństwo majowe o godz. 18.00 w połączeniu ze Mszą św. Ponieważ nie możemy gromadzić się przy przydrożnych krzyżach i figurach na wspólne śpiewanie dlatego zapraszam raz w tygodniu – we wtorek - na śpiewaną litanię Loretańską.

4.W środę przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, a w piątek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.

5.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwa eucharystyczne po Mszy świętej o godz. 18.00 w połączeniu z majowym.

6.Ministerstwo Edukacji Narodowej przedłużyło zawieszenie zajęć szkolnych do 24. maja br. O ile sytuacja związana z epidemią do końca roku szkolnego się nie zmieni, to Pierwsza Komunia św. odbędzie najwcześniej w pierwszej dekadzie października.

7.Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych w Mszach Świętych może uczestniczyć jedna osoba na 15 m2 świątyni. W związku z tym w Mszach św. w dużym kościele może uczestniczyć  50 osób,  a  w małym  8 osób. Wszyscy uczestniczący w liturgii za wyjątkiem głównego celebransa są zobowiązani do zasłaniania twarzy maseczką.

8.Ponieważ obowiązuje cały czas dyspensa od udziału we Mszy św. w niedzielę i święta,  dlatego serdecznie zapraszam do udziału w Mszach świętych z majowym  oraz wszystkich  nabożeństwach,  jak Koronka Miłosierdzia Bożego  w dni powszednie o godz. 15.00  i    Różaniec o godz. 20.30,  które  nadawane są przez transmisje internetowe on-line i  You Tube  ( por. na naszej stronie parafialnej   www.parafiarudzkimost.pl zakładka „TRANSMISJA  ON - LINE”  oraz  You Tube  znajdujące się  po lewej stronie  w żółtej zakładce Polecamy.

9.Ze względu na epidemię  oraz niemożliwość  rozdania skarbonek Wielkopostnych dla rodzin za pośrednictwem dzieci można cały czas pobierać te skarbonki z kredensu pod chórem w kościele i ofiarę w skarbonkach na rzecz Caritasu składać na ołtarzu do kończ okresu Wielkanocnego, tj. do Uroczystość Trójcy św.  - 7 czerwca.

10.Pragnę serdecznie podziękować za dar serca i wszelką pomoc materialną nie tylko po Mszy św.  i w biurze,  ale przede wszystkim za wsparcie na rzecz parafii przez wpłaty na konto parafialne . Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.

11.Pozostaję w pamięci modlitewnej za wszystkich, z którymi łączę  się poprzez transmisje internetowe.

12.Zachęcam do lektury nowego numeru Pielgrzyma oraz Małego Pielgrzyma.