1.W kwietniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień otrzymały pomoc i były otoczone opieką.

2.Rozpoczynamy dziś Tydzień Biblijny pod hasłem: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”. Zachęcam do wspólnego czytania Pisma świętego w rodzinach.

3.Od piątku, 1 maja, w łączności ze Mszą św. odprawiać będziemy nabożeństwo majowe.

4.W tym tygodniu przypada  1 piątek  miesiąca. Jest to dzień,  w którym   przez przyjęcie Komunii św. wynagradzamy  Panu Bogu  za grzechy nasze i całego świata.  Po Koronce Miłosierdzia będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 18.00.

5.Chorych odwiedzę w  1  piątek miesiąca,  tak jak w zeszłym miesiącu,  tj.  po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu. Tych, którzy pragną przyjąć kapłana z posługą sakramentalną prosimy o osobisty z nim kontakt.

6.Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek (1 maja).

7.Natomiast w  1  sobotę powierzamy wszystkie rodziny  pod macierzyńską opiekę Niepokalanemu Sercu Matki  Bożej.

8.Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski w tym roku wyjątkowo obchodzić  będziemy w sobotę 2 maja. Msze święte tego dnia  będą o godz.  10.00  i  11.30Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Msza św. wieczorna o godz. 18.00 będzie Mszą św. wigilijną z niedzieli.

9.W przyszłą Niedzielą Dobrego Pasterza (3 maja) rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Są to dni modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów świeckich.

10.Za tydzień w niedzielę, 3 maja o godz. 12.00  w parafii św. Jakuba zostanie odprawiona  Msza św. za naszą Ojczyznę i Miasto z racji 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i w intencji władz Tucholi.

11.Zachęcam, aby dać wyraz patriotyzmowi wywieszając flagi narodowe 2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który jest jednocześnie Dniem Polonii i Polaków za Granicą.

12.Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych w Mszach Świętych może uczestniczyć jedna osoba na 15 m2 świątyni. W związku z tym w Mszach św. w dużym kościele może uczestniczyć  50 osób,  a  w małym  8 osób. Wszyscy uczestniczący w liturgii za wyjątkiem głównego celebransa są zobowiązani do zasłaniania twarzy maseczką.

13.Codziennie o godz. 20.30 w małym kościele jest  odmawiany Różaniec, na który  zapraszam  przedstawicieli  naszych  wspólnot  parafialnych. Modlić się będziemy w intencji osób dotkniętych korona wirusem  oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych, sanitarnych i porządkowych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

14.Ponieważ obowiązuje cały czas dyspensa od udziału we Mszy św. w niedzielę i święta,  dlatego serdecznie zapraszam do udziału w Mszach świętych z majowym  oraz wszystkich  nabożeństwach,  jak Koronka Miłosierdzia Bożego  w dni powszednie o godz. 15.00  i    Różaniec o godz. 20.30,  które  nadawane są przez transmisje internetowe on-line i  You Tube  ( por. na naszej stronie parafialnej www.parafiarudzkimost.pl zakładka „TRANSMISJA  ON - LINE”  oraz  You Tube  znajdujące się  po lewej stronie  w żółtej zakładce Polecamy.

15.W biurze parafialnym  proszę,  aby załatwiać tylko sprawy bardzo pilne. W sprawie zaświadczeń, intencji mszalnych itp. Proszę  kontaktować się telefonicznie (tel. 52 334 86 96)  lub drogą mailową podaną  na stronie internetowej naszej parafii.

16.Wszystkim, którzy w różnoraki sposób wspierają naszą parafię w tak bardzo trudnym czasie oraz składają ofiary na  utrzymanie parafii przez konto bankowe podane na naszej stronie internetowej składam serdeczne Bóg zapłać.

17.Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.