1.Dziś, w II Niedzielę  Wielkanocy przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszam  o godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronki Miłosierdzia Bożego, która jest transmitowana w Internecie (kliknąć  zdjęcie  kościoła  z  napisem TRANSMISJA   ONLINE).

2.Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas, a zarazem  rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

3.W związku z nowymi przepisami epidemicznymi, z których wynika, że od 20 kwietnia w czasie nabożeństw w kościele może przebywać jedna osoba na 15 m2,  a więc  w dużym kościele  na Mszach św. może być 50 osóba w małym 8 osób. Wszystkich obowiązuje  zasłonięcie  ust i nosa w czasie trwania liturgii (maseczka, szal, chusta itp.) oraz zachowanie 2 metrowych odstępów między sobą (z wyjątkiem domowników). Nadal aktualna jest  dyspensa od uczestnictwa we mszy świętej niedzielnej  oraz przekazaniu znaku pokoju przez ukłon,  a  Komunii Świętej wskazana jest przez przyjmowania “na rękę”.

4.W najbliższą  środę  przypada 22 dzień miesiąca.  Zapraszam tym razem w sposób szczególny z racji nadzwyczajnej sytuacji,  jaka zapanowała u nas i na świecie  na nabożeństwo  do św. Rity, które  jest patronką od spraw trudnych,  wręcz beznadziejnych   o godz. 18.00,  które  rozpoczniemy tym razem błogosławieństwem  róż św. Rity, a zakończymy   błogosławieństwo  lourdzkim.

5.W czwartek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,  a w sobotę święto św. Marka, ewangelisty.  Msze święte jak w dni powszednie.

6.Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie zarazem Tydzień Biblijny.

7.Codziennie o godzinie 20. 30  zapraszam na różaniec,  który zanoszę w intencji osób chorych,  a nade wszystko  zagrożonych korona wirusem oraz tych, którzy się nimi opiekują.

8.Serdecznie zapraszam do uczestnictwa we mszach świętych i nabożeństwach,  które są transmitowane w naszej parafii na żywo każdego  dnia o godz. 15.00 (Koronka Miłosierdzia),  o godz. 18.00  (Msza św.)  oraz  na 20.30 (Różaniec). Wystarczy kliknąć  zdjęcie  kościoła  z  napisem TRANSMISJA   ONLINE.

9.Ponieważ  dzieci mają do 26 kwietnia zawieszone zajęcia szkolne, zgodnie ze wskazaniami Księdza Biskupa,  że  „Proboszcz może już teraz podjąć decyzję o przeniesieniu uroczystości I Komunii świętej na jesień”, pragnę poinformować,  że w najbliższym czasie po konsultacji z rodzicami zostanie ustalony termin przyjęcia do I Komunii św. (wstępnie pierwsza połowa października).

10.Pragnę serdecznie podziękować parafianom i osobom zaprzyjaźnionym z naszą parafią, którzy przekazują swoje wsparcie na rzecz parafii czy to przez ofiarę  osobistą w różnych okolicznościach,  czy też bezpośrednio na rachunek bankowy parafii. Wszystkim  składam  z serca płynące Bóg zapłać.

11.Biuro parafialne czynne jest  zawsze bezpośrednio po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

12.Najnowszy numer Pielgrzyma można pobrać za darmo  ze strony pielgrzym.pelplin.pl oraz    biuletyn  parafialny z naszej  strony  parafialnej.

13.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia. Pozostaję w pamięci modlitewnej za wszystkich, z którymi każdego dnia łączę  się przez transmisje internetowe.