1.Dziś i jutro (II Święto) Msze święte według porządku niedzielnego,  tj. o godz. 8,00; 10.00  oraz  11.30.

2.Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

4.Za tydzień przypada II Niedziela Wielkanocna,  która obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia  Bożego. Serdecznie zapraszam do odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

5.Przyszła niedziela ze względu na swoją wymowę jest patronalnym dniem Caritas. Tego dnia zbierać będziemy ofiary do puszek z przeznaczeniem  na dzieło miłosierdzia.

6.Nowenna do Bożego miłosierdzia będzie w pierwszy i drugi dzień świąt po Mszy św. o godz. 11.30.  W kolejne dni oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

7.W obecnym czasie epidemii we Mszy świętej może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. W związku z tym prosimy, aby dać pierwszeństwo udziału osobom zamawiającym intencje. Prosimy, aby w kościołach siadać w bezpiecznych od siebie odległościach (2 metry). Bardzo prosimy o dostosowanie się do tego wymogu.

8.Jak każdy kapłan codziennie o godz. 20.30 odmawiam Różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych, sanitarnych i porządkowych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę o duchową łączność wszystkich,  którym bliska jest ta intencja.

9.Zapraszam do udziału w Mszach świętych i nabożeństwach nadawanych przez transmisje internetowe on-line na naszej stronie parafialnej www.parafiarudzkimost.pl zakładka „TRANSMISJA  ON - LINE” po lewej stronie  w zakładce żółtej Polecamy.

10.Składam serdeczne Bóg zapłać za piękne kwiaty złożone do Grobu Pańskiego od parafian oraz rodzin z odległych miejscowości, a także za pomoc przy dekorowaniu Grobu Pańskiego.

11.Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii składane w kościele, w biurze parafialnym oraz przelewane na parafialne konto  nr  14 2030 0045 1110 0000 0071 2900.

12.Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej pod ogłoszeniami.