1.Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień – najważniejszy czas w roku liturgicznym. Mszę Wieczerzy Pańskiej będziemy sprawować w Wielki Czwartek o godz. 18.00. W Wielki Piątek liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy również o godz. 18.00, a Wigilię Paschalną rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 21.00. Liturgię będziemy transmitować przez internet.

2.W czasie epidemii, we Mszy świętej może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. W związku z tym proszę, aby dać pierwszeństwo udziału osobom zamawiającym intencje. Proszę, aby w kościołach zajmować pierwsze ławki w bezpiecznych od siebie odległościach (2 metry). Bardzo proszę o dostosowanie się do tego wymogu.

3.Jako kapłani codziennie o godz. 20.30 odmawiamy Różaniec w kościele w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych, sanitarnych i porządkowych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

4.W tym roku ze względu na epidemię nie będzie spowiedzi z udziałem zaproszonych kapłanów we Wielki Poniedziałek. Jest możliwość spowiedzi tym, którzy jej potrzebują w kościele 15 minut przed każdą Mszą św. Proszę, by zachować odpowiedni odstęp i nie przekraczać liczby 5 osób w kościele.

5.Uroczystości Wielkiego Czwartku rozpoczną się o godz. 18.00. W tym dniu jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Nie będzie też przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy. Adoracja do godz. 21.00.

6.Uroczystości Wielkiego Piątku rozpoczniemy również o godz. 18.00. Wcześniej zapraszam  na nowennę do Bożego miłosierdzia o godz. 15.00, którą odmawiać  będziemy do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.  Po odsłonięciu Krzyża  w tym roku nie całujemy Krzyża  lecz oddajemy cześć wyłącznie przez ukłon lub przyklęknięcie. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków.

7.Wigilia Paschalna rozpoczniemy  o godz. 21.00. Na zakończenie liturgii nie będzie procesji rezurekcyjnej. Kapłan pobłogosławi Najświętszym Sakramentem całą wspólnotę parafialną. W tym roku nie będzie „święconki” w kościele. Proszę o pobłogosławienie pokarmów w domu przed wielkanocnym śniadaniem. Stosowny tekst znajdziemy na parafialnej stronie internetowej.

8.W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Nie będzie procesji rezurekcyjnej.

9.W Poniedziałek Wielkanocny - II dzień świąt Msze św. będą jak w niedzielę.

10.Zachęcam do wysłuchania w internecie rekolekcji prowadzonych przez ks. bp. Arkadiusza Okroja, ks. Jacka Sosnowskiego, ks. Andrzeja Szopińskiego i Wydział Duszpasterski Kurii Pelplińskiej, a także Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Linki znajdziemy na parafialnej stronie internetowej.

11.Caritas Diecezji Pelplińskiej organizuje zbiórkę na zakup niezbędnych środków ochrony bezpośredniej dla szpitali i innych placówek niosących pomoc chorym w czasie trwającej epidemii. Ofiary można wpłacać na rachunek bankowy Caritas Diecezji Pelplińskiej 48 8342 0009 2000 1876 2000 0003 z dopiskiem „pomoc dla szpitali”.

12.Ze względu na przepisy sanitarne, obecność 5 osób w kościele, zapraszam do udziału w Mszach świętych  i nabożeństwach poprzez transmisję on-line na naszej stronie internetowej - brązowy prostokąt z napisem „Transmisja na żywo” posiadający link na YouTube. Proszę o subskrypcję kanału (potrzebne jest 1000 subskrypcji), dzięki temu będzie możliwe przesyłanie transmisji za pomocą urządzeń mobilnych, co znacznie ułatwi zadanie i poprawi jakość.

13.Pragnę serdecznie podziękować za dar serca i wszelką pomoc materialną nie tylko po Mszy św.  i w biurze,  ale przede wszystkim za wsparcie na rzecz parafii przez wpłaty na konto parafialne . Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.

14.Pozostaję w pamięci modlitewnej za wszystkich, z którymi łączę  się poprzez transmisje internetowe.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)